Řecko musí okamžitě odejít z eurozony, říká konečně německý ministr vnitra.

A kdo zaplatí dluhy německým bankám, když to skutečně Řecko udělá,  Merkelová nedá ani jednu německou komerční banku odepsat a raději okrádá obyčejné občany?

Německý ministr vnitra Hans-Peter Friedrich se stal prvním členem kabinetu kancléřky Angely Merkelové, který Řecko otevřeně vyzval k odchodu z eurozóny. Friedrich v rozhovoru pro časopis Der Spiegel prohlásil, že Athény budou mít větší šanci se finančně zotavit, když budou stát mimo zónu eura.

Pro Řecko by to sice bylo správné řešení a možnost (pokud vláda začne šetřit) jak se z devastace dostat jako Argentina, ale to by znamenalo, že padnou akcionáři německých, potažmo francouzských a rakouských bank a otřese to jejich ekonomikami, zdánlivě nejbohatšími. Může si to politická garnitura těchto států dovolit?

"Šance Řecka, že se zotaví a bude konkurenceschopnější jsou určitě větší mimo měnovou unii, než za situace, kdy zůstane v eurozóně," prohlásil Friedrich v rozhovoru, z něhož časopis ještě před vydáním poskytl výňatky tiskovým agenturám.

Merkelová se ale za Řecko opakovaně postavila a řekla, že by Atény v eurozóně měly zůstat.

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/prvni-nemecky-ministr-vyzval-otevrene-reky-k-odchodu-z-eurozony-pyc-/eko_euro.aspx?c=A120226_143708_eko_euro_mad

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Nikdo nekomentoval.
 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...