Kdo chce kus Řecka, může nakoupit levně

I tak vypadá krize. Rady Němců či Finů, aby Řekové prodávali ostrovy, když jich mají tolik, se pomalu mění ve skutečnost. Sedm kilometrů pláží na ostrově Rhodos, s pětihvězdičkovým hotelem a golfovým hřištěm. Pozemky na Korfu. Budova policejního ústředí, mezinárodní rozhlasové centrum, druhé největší kasino v zemi. Desítky přístavišť a několik regionálních letišť.

Země chce do roku 2015 získat z privatizace kolem 19 miliard eur (asi 482 miliard Kč), na čemž se s mezinárodními věřiteli dohodla v rámci čerpání druhého záchranného programu. Celkem by měla privatizace Řecku přinést až 50 miliard eur (asi 1,3 bilionu Kč).

Příští rok už by Řecko mělo přistoupit k prodeji velkých podniků, jako je elektrárenská společnost DEI, vodárenská EYDAP nebo poštovní ELTA. Důležitým podnikem je také těžařská a metalurgická společnost LARCO. V plánu je i prodej železnice či nemocnic.

Privatizace je stěžejní součástí programu nové vlády Antonise Samarase, která obdržela v neděli důvěru parlamentu. Má být rozsáhlejší, než na jaké se předchozí dvě úřednické vlády dohodly s eurozónou a Mezinárodním měnovým fondem.

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Nikdo nekomentoval.
 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...