Spropitné, arabsky bakšiš, aneb proč je doktor Rath nevinný!

Málokdo si uvědomuje, že spropitné, jak je dnes dáváno v USA, je převzato z arabských zemí, kde bez bakšiše se nedostanete ani domů.

 

V USA je spropitné přímo povinnost, neboť ve většině podniků činí příjem ze spropitného téměř celý plat číšníků a servírek.Výška spropitného činí zhruba 15 procent za normální či spíše podprůměrný servis. A totéž je v arabských zemích. , kde se mu říká bakšiš a platí se skoro za veškeré služby.

I zde mnoho lidí v hotelových službách pracuje za minimální plat, takže nechat peníze na pokoji je víceméně povinnost. Zajímavé, co Američani převzali z Islámu od Arabů.

V Japonsku, se zanechání spropitného považuje za neslušné chování…

Perlička nebo smutný fakt na závěr: Rath je nevinný!

Zatímco nezdaněné, korupční peníze v pohostinství jsme si zvykli jako normální součást platu,  

peníze se nedaní oficiálně

u lékařů jsou tyto nezdaněné korupční peníze součástí vysokého navýšení platu, u politika a lobisty je to trestný čin. A na to doplatil doktor Rath. Zatímco jako šéf LOK a doktor tyto peníze propagoval a přijímal, příchodem do politiky to bral stále jako normální. Protože současně dělal praxi a politika, ten den si myslel, že od Pancové dostává peníze jako advokát či doktor. A to ho potopilo.

peníze se nedaní oficiálně

Pane soudče, berte na to ohled. Rath je nevinný. Pouze omylem vzal miliony jako politik a nikoliv lékař. A v tom zmatku si to neuvědomil

 

A vážně na závěr: jaký je rozdíl u 7tisíc nezdaněných u číšníka, 70 tisíc všimného u lékaře a 7 miliónů jednorázově u doktora Ratha? Můžete nám to ministře Kalousku, vážení ekonomové a soudci vysvětlit? Mě to prostě rozum nebere.

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
apolo
před 3 roky

Rath udělal chybu.Ale co je to proti 120 Kg zlata,co se našlo u pravicového politika v bytě a nikdo za to není obviněn,neboť se neví,komu patří.Já myslím,že automaticky patří tomu,kdo je majitel nemovitosti.U jiného se našlo 12 Kg zlata,1000000 Kč a taky není nikdo obviněn.Ten samý případ a příklad.Tak že soudy,policie a stát.zastupitelství pořád pracují pro pravici,kterou je ODS,TOP 09 a LIDEM.S podporou největších zlodějů a zlosynů KDU-ČSL,to jest křesťanů,mimo BABTYSTY.

Zeolit
před 4 roky

Petře, dobrá práce. Jarda

jumbo
před 4 roky

kohortíci a uctívači bez vlastních mozků okolo svatého bloggera, utíkejte mu zlíbat p...l

Fanouš
před 4 roky

Zavři hubu, debile

jumbo
před 4 roky

pařáte ostříhej si drápy třeba to potom pochopíš

Tóna
před 4 roky

Vy musíte být velký "inteligent". Když vidím příspěvky jumbo, tak mi to připomíná příslušníky z pomocné školy politických věd...

jumbo
před 4 roky

nemusím a moje příspěvky nečti když jim nerozumíš

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...