Dotuje Brusel Českou republiku, nebo je to naopak?

 

podobně i maďarský socialistický premiér Gyurcsány o své straně
Podobně i maďarský socialistický premiér Gyurcsány o své straně

Čím více se blíží eurovolby, tím více slyšíme, jak nám Evropská unie pomohla, jak nutně potřebujeme její dotace, jak náš národ umře hlady a bídou, když nám nebude "Brusel" pomáhat. Skutečně?

 

 

 

 

 

 

 

Podívejme se jenom na strohá čísla bez "rozkrádání, podvodů a celého aparátu, který už nelze ani spočítat.

Z Bruselu máme možnost získat na další období 550 miliard Kč (dle kursu). Krásné číslo. Tyto peníze jsou rozpočtovány na 8 let.

Do Bruselu posíláme ročně přímo asi 40 miliard. Tzn. 8 x 40 = 320 miliard

V dividendách jde na západ cca 260 miliard ročně. Nazpět asi 20 miliard. (Dnes to potvrdil i Paroubek na Primě jako bývalý premiér. Tudíž na západ jde ročně  cca 240 miliard. Za 8 let to je 8 x 240 = 1920 miliard. 

Takže z České republiky odchází 1920 + 320 = 2240 miliard

Takže do České republiky  přichází                        550 miliard

 

Je třeba připomenout, že kromě cca 40 miliard , které jsme poslali ze státního rozpočtu do rozpočtu EU (rok 2012) , neseme některé další náklady. Zde je přehled některých z nich:

1)      6 miliard zaplacených cel v cenách zboží.
2)      19 miliard - náklady na kofinancování evropských projektů.
3)      10 miliard na úředníky oficiálně. (Skutečně cenu obsluhy nikdo nezná)

4)      46 miliard na plán EU-2020, aby 40 % absolventů střední školy mělo vysokoškolský diplom.
5)      10 miliard na biopaliva.
6)      40 miliard na dotování solární a větrné elektřiny.

7)      4 miliard na posílení elektrické sítě. (Kvůli nařízení, že musíme dopravu do Rakouska z Německa posílat zdarma)

Je potom jasné, že Českou republiku se snaží udržet v EU stůj co stůj, přestože se stále tvrdí, že na nás prodělávají a peníze od nich tečou k nám. Lžou ráno, lžou v poledne, lžou večer, ještě víc než komunisté!


 

Rubriky:

Zpět na komentářeReakce na příspěvek

xx
před 2 roky

Stále nerozumím tomu, kdo jsou oni a kdo my, a kdo o nás tvrdí, že jsme přítěží.

Stále trvám na tom, že pro nás je ten přínos v podobě tech zahraničních firem vetší, než v tom co si od nás odnesou, i když je to pro ně i tak výhodné.

Jde přece o ty tržby, které se zde nějak proženou ekonomikou, přicházejí ze zahraničí, část se zde zachytí v podobě mezd a zbytek zase odejde pryč třeba v podobě dividend nebo přeúčtování v rámci dceřinek, to už je jedno.

Zahraniční firma vyrábějící zde produkt který následně prodá do celého světa si samozřejmě odnese svůj zisk z té produkce. Ale u nás zaplatí lidem alespoň za práci. Část z té světové tržby tedy přijde do České ekonomiky. Když bychom ty firmy vyhnali protože si odnášejí zisky a tak je nepotřebujeme, zjistili bychom, že jsme nejen nezískali ten odcházející zisk, ale naopak tratili i ty peníze které lidem platí na mzdách, které jsou tvrdě zdaňované.

A k těm bankám, také to není tak jednoznačné. Ty banky, zejména v minulosti byly jistou zárukou pro zahraniční investory, že zde budou mít standardní služby na které jsou zvyklí ze zahraničí. Takže tak úplně bez vlivu nebyly.

A Škoda Auto není extrémní příklad, to se mýlíte. Zahraničních firem je zde obrovská spousta, které si zisky odnášejí sebou do zahraničí.

Jenom v okolí našeho městečka je jedna Německá firma na ty plastové díly, portugalská firma na pěnové desky pod plovoucí podlahy, Rakouská firma na plasty a všechny vyrábějí u nás produkty které prodávají po celé Evropě, takže mzdy těch lidí jsou placené z tržeb realizovaných v Evropě, tedy z pěněz které sem k nám přicházejí ze zahraničí a tyto peníze vy v tom porovnávání prostě započítány nemáte a proto je to srovnání neférové.

A to mi říká jak ekonomický tak selský rozum. Uznávám že můj selský rozum je možná trochu ovlivněn znalostí principu fungování ekonomických principů, ale to není podle mne chyba.

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...