Cikáni dosáhnou na příspěvky na bydlení, na stravu, ošacení, kulturní vyžití dětí a další.

 

Jak je to ve skutečnosti?

 

Dávky systému státní sociální podpory jsou zákonnými dávkami a po splnění všech podmínek, které zákon přesně vymezuje, musí být dávky přiznány. Autoři vybájených e-mailů se často zmiňují o tom, jak je jednoduché získat finance třeba na nákup jídla, uhlí a oblečení.


Podle nich si tak může například pětičlenná rodina přijít až na 30 tis. Kč měsíčně.

Autoři hoaxů neopomíjí ani další dávky, na které si je podle jejich vyjádření možné sáhnout.

Buď hate free

 

 

 

 

 

????????????????????????

Co veřejnosti nechtěně ukázala „Výměna manželek“ na TV Nova:

Rodina bere na dávkách téměř 40 tisíc měsíčně

RED 19|02|2016

Televizní pořad tak nějak „nedopatřením“ znovu nastolil otázku srovnání příjmů obyčejného pracujícího člověka a cikánské rodiny, kde nikdo nepracuje a přesto má příjmy vyšší než normální rodina s oběma zaměstnanými rodiči. Romská rodina z Výměny manželek dle vlastního vyjádření bere na všemožných sociálních dávkách bratru 38 500,- Kč měsíčně. Sedm dětí a dva silné kuřáky k tomu jistě není jednoduché uživit. Irenu a Radka peníze až tak moc nepálí.

Díky štědrému sociálnímu systému rodina pobírá bezmála 40 tisíc měsíčně! „My jsme na těch dávkách závislí. Chodí dohromady tři,“ vypočítává hlava rodiny s tím, že kromě dávek na děti dostávají i příspěvek na bydlení. Dohromady tedy již zmíněných 38 500,- Kč.

Otec sedmi dětí na obrazovce slíbil, že začne pracovat, ale ani dva měsíce po natáčení se nic nezměnilo. Proč? Odpověď podává jeho manželka Irena: „Práce by tu byla, ale než abych ho poslala pracovat za osm tisíc měsíčně, to ať je radši doma.“ Paní ví o čem mluví, sama je již devatenáct let na mateřské dovolené. Nepracuje ani nejstarší dcera, nevyučená šestnáctiletá Radka.

Co tedy umožňuje náš „sociální systém“ čerpat takovéto devítičlenné rodině? Rodičovský příspěvek (nárok na něj má rodič při celodenní osobní řádné péči o dítě do věku 4 let) je 3800 Kč. Příspěvek na bydlení (nárok na něj mají domácnosti s nízkým příjmem, které nezvládají platit náklady na bydlení; řídí se normativními náklady a požádat si o něj může kdokoli, kdo má problémy s placením bydlení a žije ve vlastním nebo pronajatém obydlí). Sociálně slabé rodiny navíc mohou získat i doplatek na bydlení. V tomto konkrétním případě může jít dle kvalifikovaných odhadů o 7000 – 9000 korun. Přídavky na děti (závisí na příjmu rodiny a věku dětí, pohybují se od 500 Kč do 700 Kč na jedno dítě). Na sedm dětí dostanou 4340 Kč. Příspěvek na živobytí (peníze z tzv. systému hmotné nouze, stejně jako doplatek na bydlení). Neurčují je tabulky, ale řídí se skutečnou situací rodiny. V tomto případě 10 000 – 15 000 Kč (odhad).

Po natáčení, za které jim byla vyplacena odměna ve výši 50 tisíc Kč, si však ještě rodina postěžovala, že právě tyhle peníze je připraví o dávky, konkrétně o příspěvek na živobytí. Úřad práce jim totiž tenhle nečekaný bonus započítá jako majetek a sníží jim o něj na několik měsíců dávky. Co dodat? Jistě, nějakou sociální síť pro nemocné a lidi v momentální tísni jistě musíme mít, ale toto? Kdo z každodenně tvrdě pracujících lidí vydělá jako manželský pár dohromady 40 tisíc měsíčně čistého? Troufám si říci, že jich je méně než polovina ze všech zaměstnanců. Socialistický stát nám tedy prostřednictvím i tohoto příkladu cikánské rodiny se sedmi dětmi vzkazuje: Nepracujte, dělejte děti na kšeft a budete se mít lépe! Je to normální?


No, odpověď je jasná: buď hate free, sociálně se nezačleňuj a Šabatová s Dienstbierem ti za to zaplatí. Doživotně. A vidíte, že ty hoaxy lžou. Neberou 30 000kč, ale 40 000 Kč!


Šabatová s Dienstbierem také skoro nic nedělají a nedělají to zadarmo. Myslíte, že tu jejich těžkou hornickou, nádenickou  práci dělají Šabatová s Dienstbierem za 10 000 měsíčně?


A neotravujte mě, jsem sociální...
A neotravujte mě, jsem sociální...


Rubriky: ~ Štítky:

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
lubajs
před 7 měsíci

Moje bývalá přítelkyně pracovala na začátku 90 let na sociálce a už tehdy k nim chodily na úřad podivné instrukce, které ve zkratce obsahovaly pro řadové úřednice povinnost maximálně vycházet vstříc příslušníkům cikánské menšiny v získávání různých dávek a naopak příslušníkům majority házet klacky pod nohy a zatajovat jim možnosti nároků na dávky. Tomu se říká pozitivní diskriminace, která se dnes rozrostla do obludných rozměrů. Došlo to tak daleko, že dnes se zásahem z "hora"velké množství křiklavých trestných činů cikánů, včetně těžkých zločinů ublížení na zdraví nebo znásilnění ani nevyšetřuje, případně se cikánští pachatelé bez žádné publicity odsoudí ke směšnému trestu neodpovídajícímu závažnosti trestného činu. Jen v Moravskoslezském kraji jsou známy tři případy vražd, kdy cikánští pachatelé sprovodili ze světa příslušníky majority, které byly prostě zameteny. Cikáni naší zemi působí obrovské škody, přesto jsou vládnoucí elitou nepochopitelně zvýhodňování na úkor ostatních. Pokud ještě sem k nám budou přicházet další privilegovaní čmoudi z jihu, tak se máme na těšit.

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...