Skutečná ruská data bez ohledu na výklad západních médií za první kvartál

 

 

guvernérka Elvira Nabiullinova
guvernérka Elvira Nabiullinova

 

Možná to ticho je v důsledku makroekonomických dat pozvolna přicházejících z Ruska. A většinový český čtenář není hloupý, přestože nám to západní média a naše masmédia podsouvají,. Takže o zhoršení či zlepšení situace v Rusku nechť si udělá názor každý sám.

Nikdo nebude tvrdit, že už se mají v Rusku báječně. Ale co ukáže porovnání?

A především co ukazuje opět trend? Přes různé sankce a podvody!

 

Inflace 2016: leden - 1%, únor - 0,6%, březen - 0,5%

Inflace kvartál leden - březen: 2015 -  7,4%, 2016 - 2,1%

Meziroční inflace březen: 2015  19%, 2016 - 7,3% 

Objem nákladní přepravy zvýšen od začátku roku o 4-7%

Rubl je opět nejrychleji posilující měnou na světě za první kvartál

 

Pokles uvádějí všechna média, o opaku se mlčí!
Pokles uvádějí všechna média, o opaku se mlčí!

 

Včera ve 12:00 prohlásil ruský ministr energetiky Novak předběžnou dohodu o stabilizaci ceny ropy (mluvčí Kuvajtu v OPEC Nawal al-Fuzaya to potvrdil). Tabulka Kurzy.cz (zde vpravo nahoře) ukazuje jasný příklad, kdo nyní má v rukách cenu ropy. Během odpoledne se cena dostala nad 40 dolarů za barel, což je cena, kterou nyní vůči USA potřebují, jak jsme psali zde Co se děje s cenou ropy? Kdo drží černého Petra? Dohoda států OPEC s Ruskem už je jasná. Ale všimněte si obrovské převahy Ruska: dokud se smlouva nepodepíše, tak Rusové opět navyšují těžbu. A současně se zavázali, že ji sníží, ale až po poctivém podepsání! To by přispělo ke zvýšení cen na úroveň druhé poloviny roku 2015, kdy cena za barel byla 45-60 $. A to je období, kdy se počítá, že vrty v USA už nebudou mít sílu nastarovat další expanzi. Ty potřebují na splácení úvěrů a otevření nových vrtů cenu kolem 70 dolarů za barel. (Nezaměňovat s několika excelentními vrty, kde stačí na profinancovaní možná méně než 50 dolarů za barel. Těch je dle oficiálního odhadu asi kolem 10%.

 Analytici banky Goldman předpovídají růst produkce OPEC na 600.000 bbl. / den v roce 2016 a 500.000 bbl. / den v roce 2017, produkce ropy v USA má klesnout o 725.000 barelů. 

 Devizové rezervy

Rusko zvýšilo minulý týden devizové rezervy o 3,5 miliardy $ na 383,5 miliard $, což je nárůst o 0,9%.


Samozřejmě obrovské vykývy - propad a opět vzestup rublu, výkyvy ropy a plynu a nemožnost odhadnout stabilitu dělají vrásky ruským ekonomům. Že to znamená nasazení 24 hodin každý den a stejně vždy to někoho poškodí, o tom není sporu. A přihodit peníze nepodložené nejen zlatem sice západ běžně dělá, ukazatele jásají, dluhy narůstají, tiskárny peněz jedou na doraz (kvantitativní uvolňování), ale vedení Ruska to odmítá. Zadužení se lehce provede, lidé zajásají, ale krize se tím nevyřeší. Řecko a USA budiž výstrahou.

Takže shrnuto: pokud se nestane něco totálně nepředvídatelného, Rusko je z krize venku. Není to skokové, halasné, ale vzestup je patrný. Byť čísleně se to projeví až asi na podzim. 

P.S. Skutečně tento "ekonomický souboj" má něco společného s tupou komunistickou ideologií, jak tvrdí jedna fanatická "evropsko-americká hodnota"? Jistě, nařízení ruského prezidenta mají vůči občanům silnější důraz než amerického, ale není proto volen, aby rozhodoval? K čemu je páté kolo u vozu Obama, když s ním generálové mávají, jak chtějí?

 

Rubriky: ~ Štítky:

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Nikdo nekomentoval.
 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...