Nejtěžší zločin ČSSD na občanech České republiky s přispěním Babiše a Singera!

 

Po nás potopa!
Po nás potopa!

 

Než se dostaneme k faktickým statistikám, je třeba vše ukázat v dalších souvislostech a nikoliv vytrhnout z kontextu, jak je dnes módní říkat. Od rána do večera slyšíme, jak feministka a ministryně Marksová dělá pro občany zázraky, jak úžasně Sobotka coby předseda vlády rozeběhl ekonomiku a jak se mají lidé najednou báječně.

 

Ano, na číslech statistiky HDP to vypadá hezky a tak s tím den co den tyto komické postavičky defilují v médiích. Ale to si mohou dovolit, protože se tam nepustí nikdo, kdo by k bodu A přiřadil i B. A toto B si dnes trošičku ukážeme. Prostě je to podvod.

Položme si pár otázek:

víte o tom, že dle ekonomických serverů mzda v Číně stoupla za poslední období přibližně 20x?

Všimli jste si, že se u nás stále píše, jak platy rostou do nebeských výšin, ale nikdo z vlády se nechlubí, jak je to skutečně očištěné o přesčasy a směny o svátcích či víkendech?

Všimli jste si, že se minimální mzda zvedá u nás i v USA, přestože to mzdám nepomáhá, zato poškodí nemocné a další na "jiný" úvazek?

Ano, někteří rádoby experti většinou z řad mladých ekonomů ukazují na zázračné zvedání platů v průměrných, či mediáních mzdách. Jenomže je to vypovídající asi tak jako když mají dva lidé kuře, jeden sní celé, ale v průměru sní každý půlku. Neboli zatímco vyšší a vysoké platy stoupaly zázračně, dvěma třetinám skoro vůbec. Na závěr ony profese budou vyjmenovány. A není jich v počtu zaměstnaných málo. Takto nám to předkládá i ČSSD.

 

 

Níže údaje vydalo ministerstvo práce a sociálních věcí, data zpracovává společnost Trexima

Jedná se o nejpřesnější statistiku výdělků v České republice, protože do ní povinně přispívají přímo vybraní zaměstnavatelé v rámci statistického šetření. Medián mezd za všechny obory v Česku loni dosáhl 22 971 korun hrubého, tedy před zdaněním a povinnými odvody. Oproti předchozímu roku stoupl o čtyři procenta.

Medián ukazuje, kolik si vydělá zaměstnanec uprostřed řady, pokud bychom všechny pracovníky seřadili podle výdělku.

Průměrná mzda loni podle zmíněného informačního systému vzrostla na 27 777 korun. Toto číslo je ale méně vypovídající než medián, protože průměr táhnou nahoru výdělky nejlépe placených zaměstnanců. (Manažerů, ředitelů apod.)
Průměrná mzda je když... Má-li Bakala na Modravě plat milionů měsíčně, Jourová 500 000 měsíčně a dělník 7000 měsíčně, v průměru bere dělník hrubou mzdu 753 500 Kč měsíčně a v mediánu bere dělník 253 000 měsíčně. (Není na korunu přesné - pro hnidopichy) A asi takto nám ČSSD předhazuje, jak dobře se máme - v průměru. Samozřejmě je to nesmysl a tyto ukazatele jsou pouze pro státní rozpočet s uváděním mzdových nákladů vůči důchodům atd., atd.. Nás občany musí zajímat pouze mzda oborová napříč jednotlivými profesemi a porovnat proti ostatním. A najednou jsme samozřejmě někde jinde.
 
 
 

Nejnižší hrubá měsíční mzda v mediánu: pozor, takže je to i s prémiemi, přesčasy, svátky a vším ostatním!

Profese Medián mezd
1. Číšníci a servírky 10 776 Kč
2. Vrátní 11 298 Kč
3. Pomocní kuchaři 11 556 Kč
4. Pomocníci v kuchyni 11 708 Kč
5. Uklízeči a pomocníci ve zdravotnických a sociálních zařízeních 11 738 Kč
6. - 7. Pracovníci ostrahy, strážní 11 823 Kč
6. - 7. Uklízeči stravovacích zařízení, potravinářských nebo farmaceutických výrobních prostor 11 823 Kč
8. Uklízeči výrobních prostor (kromě potravinářské a farmaceutické výroby) a skladů 12 119 Kč
9. Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních 12 158 Kč
10. Uklízeči a pomocníci v administrativních objektech 12 643 Kč

Zdroj: Trexima, MPSV

Nejvyšší hrubá měsíční mzda:

Profese Medián mezd
1. Řídící letového provozu 185 932 Kč
2. Nejvyšší představitelé velkých společností a institucí 121 988 Kč
3. Řídící pracovníci v oblasti finančních služeb 84 286 Kč
4. Ekonomičtí a finanční náměstci (ředitelé) 79 089 Kč
5. Obchodní náměstci (ředitelé) 72 994 Kč

Další vybraná zaměstnání: a opět je to včetně přesčasů, sobot, nedělí, prostě průměrná mzda bez top manažerů a vysokých vedoucích.

Profese medián mezd
Prodavači potravinářského zboží 13 652 Kč
Pekaři 15 504 Kč
Pomocní dělníci ve výrobě 15 826 Kč
Recepční v hotelích a dalších ubytovacích zařízeních 16 183 Kč
Doručovatelé listovních poštovních zásilek 17 228 Kč
Kosmetičky 17 475 Kč
Zedníci, kamnáři, dlaždiči 17 794 Kč
Prodavači elektrotechniky, elektroniky a domácích potřeb 17 809 Kč
Tesaři 18 077 Kč
Všeobecní administrativní pracovníci 18 400 Kč
Mechanici a opraváři osobních automobilů 19 799 Kč
Účetní 20 009 Kč
Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů, taxikáři 20 084 Kč
Řidiči nákladních automobilů 20 678 Kč
Sekretáři a sekretářky 20 710 Kč
Praktičtí lékaři 23 041 Kč
Instalatéři, potrubáři 23 578 Kč
Kováři 27 393 Kč
Řidiči autobusů v MHD 28 298 Kč
Psychologové 30 560 Kč
Zubní lékaři 30 651 Kč
Výpravčí 33 895 Kč
Horníci v uhelných dolech 34 982 Kč
Farmaceuti 37 511 Kč
Bankovní makléři 42 435 Kč
Programátoři počítačových aplikací - specialisté 43 888 Kč
Finanční analytici a specialisté v peněžnictví a pojišťovnictví 44 491 Kč

Zdroj: Trexima, MPSV

A nyní si odpovězme, kde je ten zločin a podvod na běžných občanech.

Zvedáte-li minimální mzdu, zdánlivě to pomůže několika stovkám lidí. Z toho se vždy část propustí, nebo se zažádá o další dotace a MPSV vždy vyhoví.

Nic to však neudělá se mzdovou strukturou. A to zcela z jednoduchého důvodu. Když není práce, mzdy se nezvedají. (To bylo za poslední krize a hloupé výroky Sobotky odpovídají jeho myšlení.) Když ale práce je, tak logicky by mzda měla jít u těchto profesí nahoru. Ale nejde skoro vůbec! V České republice narozdíl například od Číny .

Ptáte se proč?

Už dnes je zde zaměstnáno kolem 500 000 cizinců, z nichž polovina dělá šest dní v týdnu bez nároku na dovolené pod hlavičkou agentur jako stálí brigádníci. A proto si např. Babiš žádá další a další Ukrajince, Bulhary či Albánce, kteří tuto zločinnou mzdu a pracovní dobu přijmou. Tím žádost o zvednutí platů padá. Nahradí je východní pendleři. A poslední dobou je to i nárůst lidí z Afriky, byť to není o obrovském počtu. V době krize se logicky platy nezvedaly, protože většina lidí i odbory pochopily, že to je riskantní. Dnes, když by mohli, tak srazí mzdy tím, že nižší profese nemohou zahraničním konkurovat. Stálý zaměstnanec nemůže dělat šest dní v týdnu bez dovolené a podnikatelé si "mlaskají".

Zatím se neví, zda je to Trumpova rétorika, nebo to myslí doopravdy, ale on chce srazit migraci a zreálnit tím mzdy, ubrat tím bohatým a získat pro nejchudší vyšší mzdy, zatímco Sobotka a Babiš dělají pravý opak a feministka Marksová jim jde krásně na ruku. (Proč zrovna podnikatel Trump navrhuje tržní férovost, není známo.)

Další podvod ČSSD a Singera je součinnost v devalvaci koruny, kdy měkký polštář neumožňuje opět zvedání mezd lehkým konkurenčním prostředím (mimochodem právě proto se distancujeme od Číny, která je prý netržní, protože pomáhá vývozu. A my ne?) A co udělá ČNB v okamžiku, kdy západ zpomalí a my v době hojné opět utrácíme jako zběsilí? Raketové zadlužení se srovná s Řeckem, Itálií...

U nás je armáda nezaměstnaných. Více jak 400 000. Z toho čtvrtina si raději podřeže žíly, než aby šla pracovat. Ostatní však práci neseženou. Není to divné? Není, protože nebudou dělat šest dní v týdnu bez nároku na dovolenou za skoro minimální mzdu.

Ale máme i obrovské množství lidí přisátých na dotacích, na zpracování všech výpočtů, schvalování, kontrol, prostě opět armáda zbytečných lidí, kteří by šli zaměstnat. Odhad je kolem 350 000 zbytečně zaměstnaných. (Jourová měla plat 500 000 Kč měsíčně, což musela přiznat u soudu.)

Prostě vedení ČSSD lže tak krásně, že tomu stále ještě mnozí věří jak svátosti Boží...


P.S. Jak lehce mohla ČSSD zbrzdit ekonomiku. Stačila by dohoda Sobotky s Ištvanem, aby prověřil podezření třeba ROP Severozápad. Ištvan by to rok, dva vyšetřoval a v té době se musí finance státu i z Bruselu zablokovat, tudíž přes rozpočet neprojde třeba 100 miliard. A hned se to projeví na HDP. Pouze politik a státní zástupce jednají "v dobrém úmyslu". Vtip? Nikoliv, způsob dnešního politického boje! A možná je to také tím, že trh se nedá naučit z pouček a nabiflovat, ale musí se pochopit!

Předešlé

Kdonejvíce zadlužil naši zem? Už nám nelžete, zde jsou fakta!

Rozkradla Marksová 400 miliónů na pochybné školení neziskové organizace?

 

Rubriky: , ~ Štítky:

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
opus111
před 5 měsíci

Tady to máte pane Pokorný jak se říká, černé na bílém.

Mzdy v Česku rostou nejvíc u hůř placených zaměstnání!

Výdělky od loňska nejvýrazněji vzrostly zaměstnancům, kteří berou nejnižší mzdy, jako například v pohostinství a v administrativě.

Mzdy rostly napříč odvětvími, u nízkopříjmových profesí byl ale růst nadprůměrný.

„Jde především o ubytování, stravování a pohostinství, kde mzdy narostly o 7,2 procenta, nebo o administrativní pracovníky, jimž se odměny zvedly o 6,5 procenta,“ uvedl Dalibor Holý, ředitel odboru statistiky trhu práce a rovných příležitostí ČSÚ.

Nízkopříjmovým profesím podle něj pomohlo i zvýšení minimální mzdy od ledna o 700 korun na 9 900 korun měsíčně.

Statistici v pondělí také zveřejnili čísla o vývoji průměrných mezd u vybraných profesí za poslední čtyři roky. Podle nich si relativně nejvíce polepšili chovatelé hospodářských zvířat, kde došlo k nárůstu o téměř 15 procent.

https://www.novinky.cz/ekonomika/405681-...

Takže je to naprosto jasné a přestaňte klamat lidi, že prý více vydělávají jen lidé s nejvyššími příjmy.

NENÍ TO PRAVDA !!!

novota
před 5 měsíci

Socani pro náš stát nápadně nevýhodným prodejem OKD připravili své spoluobčany o miliardy,
a v této socanské tradici nadále pokračují. Čím jiným je uplácení horníků z Ostravska, než podplácením voličů oranžové smečky penězi nás všech? Kolik firem, či oborů zaniklo, a nikdy nemohli propuštění zaměstnanci očekávat roztomilý dáreček, jakým je 8000 korun, vyplácených po dobu až pěti let. Co na
to říkáte vy, kteří jste přišli o práci, dělali jste mnohdy za hanebně nízké mzdy, a stát vám nad rámec zákonem vymezené podpory, či dávek, nepřihodil už vůbec nic? Zařadíte se i vy mezi tupé, nemyslící jedince, schopné volit socany? Názor na netu...a jinde na Moravě dostali houby...

opus111
před 5 měsíci

To si nevyberete pana novota, o tom je demokracie. Kdyby horníkům nepomohli, tak zase druhá půlka bude řvát, že ČSSD nemá sociální cítění. Proto jsou volby a větší bere. Pokud si většina lidí ve státě přeje vládu se sociálním cítěním, tak volby vyhraje ČSSD.

Pokud bude více voličů vašeho naturelu, kteří upřednostńují vládu bezcitné parvice, tak "bohužel" pro všechny.

Jinak ČSSD OKD neprodávala a už vůbec ne za podhodnocenou cenu.

52% akcií v OKD už v roce 1997 držela firma Karbon Invest a OKD bylo defakto zprivatizováno.

Menšinový podíl 48% akcií prodala vláda v roce 2004, kdy již na působení v OKD neměla vláda vůbec žádný vliv a bylo tedy nesmylné tento podíl dále držet. Tento podíl byl prodán za nejvyšší nabídku tuším 4,2 miliardy korun. Dokonce ministr financí Bohuslav Sobotka nechal vtělit do smlouvy pasáž, kde se říká, že pokud by byla zjištěna nepovolená podpora státu, jinými slovy, kdyby tento podíl byl prodán pod cenou, tak je smlouva o prodeji neplatná.

Nikdo nic takového od roku 2004 až dodnes relevantně neprokázal. Vše je pouze v rovině nepodložených spekulací. Naopak komise EU potvrdila, že k žádné nepovolené podpoře ze strany státu nikdy nedošlo.

Tento prodej bylo rozodně správné rozhodnutí, neboť nyní by vláda nesla těžké břímě v rozsahu 48% dluhů OKD, aniž by cokoliv mohla v minulosti na rozhodování majority ovlivnit.

Opět se pan Sobotka prokázal jako předvídavý stratég, který hájí zájmy dańových poplatníků ČR.

novota
před 5 měsíci

Pravda bolí a hlavně, když se řekne soudružce Marksové a její podpoře hate free a inkluzi kdy vznikne debilní národ z IQ 80 texaskýho pastevce....Ještě štestí, že se toho už nedožiji a dcera mi dnes oznámila , že se stěhuje z přítelem do austrálie. Tam naštěstí multikulturní národ nepodporují a házejí čmoudy do moře. Apropo kdy už v hybernské budu hulákat meluzín...a až tady nastěhují další emigranty tak bude mzda min. poloviční a nebo bude min. hodinová mzda 1,58€ jako v česku teď... Nakonec stejně nebudou žádne volby a reichprotektory bude jmenovat soudruh knihovník Schultz a nebo herr Merkel...

opus111
před 5 měsíci

to pampaliny:
"zatímco vyšší a vysoké platy stoupaly zázračně, dvěma třetinám skoro vůbec. Takže i z tabulek to vyznívá a proto se zvedá minimální mzda."

Nikde to z tabulek pana Pokorného nevyplývá, že by se zvedaly jen vyšší a vysoké platy. A už vůbec ne nějaká logická příčinnost, že by se z tohot důvodu zvedala minimální mzda.

Minimální mzda se zvedá především proto, že ji pravce prakticky 7 let nezvedala a minimální mzda byla zoufale nízká.

Jestli někdo má nebo nemá 12 tisíc i s přesčasama je čistá spekulace.

Podstatné je, že se skutečně zvýšila jak průměrná mzda, tak medián. Když se na to poctivě podíváte, tak medián vždy kopíruje růst průměrné mzdy, jen je o 3-4 tisíce nižší.

Takže jestli se zvýšil výrazně také medián, pak to jasně znamená, že se zvyšování platů netýká jen vyšších a vysokých mez, ale že se týká všech.

Jestli pan Pokorný píše, že minimální mzda se týká jen pár stovek lidí, tak je zcela mimo realitu. Minimální mzdu v ČR bere okolo 100 000 lidí a těm se mzda zvýšila nejvíce, za poslední tři roky o 23%.

Argumentace, že pár stovek lidem se zvýší minimální mzda protože tisíce jiných jsou propuštěny je zcela nesymslná, protože nezaměstnanost se neustále snižuje.

Za posledních 2,5 roku se snížila nezaměstnanost o 34% a navíc je nejvyšší nabídka volných pracopvních mníst, přes 120 000 míst je k dispozici.

Tak nevím, co pořád nechápete? :))

Petr Pokorný
před 5 měsíci

Pane opus111: předpokládám, že nevěříte, že s vámi budu diskutovat do nekonečna a stále do kolečka o tomtéž. Nejdříve píšete, že malé platy neexistují, pak zase že minimální mzdu bere minimálně 100 tisíc lidí. Napíši, že toto má zvedat trh a nikoliv alibisticky podvodně vláda, ale opatřením zahraničních dělníků to nejde a tudíž se plácá ČSSD po ramenou, jak se pro lidi obětuje. A pokud přesná statistika ČSSD (MPSV) je čistá spekulace, hodnotíte pak Marksovou a vaší stranu prapodivně. Ale mohu říct, že ČSSD v tomto nespekuluje a má statistiky přesné. A poslední - vzhledem k tomu, že medián je průměr ořezaný o špičky, opět to znamená co? Že je to průměr, takže tam jsou z větší části nižší platy, než je průměr, jinak by to matematicky nesouhlasilo. Jak vidíte, vaše nesmyslná obhajoba ČSSD je mimo mísu a já nemohu stále dokolečka vysvětlovat jak malému děcku, že vůbec nevíte, která bije. Děkuji za názor, ale to je asi vše, co mohu učinit. Příjemný den přeji.

opus111
před 5 měsíci

Čekal jsem odbornější reakci, ale dočkal jsem se opět jen manipulací a demagogie.

Nikdy jsem nepsal, že malé platy neexistují!

Naopak vy jste tvrdil, že jen 1/3 lidí má průměr a více a všichni ostatní, že dělají za nízké platy. Což samozřejmě není pravda. A dokazují to také vámi uvedené tabulky, takže jste vyvrátil sám sebe.

Už v minulých příspěvcích na ekonomické téma jsem uváděl, že v ČR pracuje 100 000 lidí za minimální mzdu, takže jsem stále konzistentní.

Narozdíl od vás, kdy tvrdíte nesmysl, že minimální mzdu mají jen stovky lidí.

I jinde v EU, například v Německu se minimální mzda zvedá administrativně, tedy zákonem. Kdyby to bylo na trhu, tak by to vypadalo jako za vlád pravice, že by se minimální mzda nezvedala vůbec, ale to by se vám jistě líbilo. Není to pak v rozporu s tím, že tady žehráte na nízké platy?

Medián není průměr ořezaný o špičky. Je vidět, že vůbec neznáte metodiku výpočtu mediánu.

Medián je příjem, který je přesně uprostřed, To znamená že 50% zaměstnanců má více než je medián a 50% má méně než je medián. Se špičkami to nemá vůbecnic společného.

Opět jste pane Pokorný prokázal, že ekonomice absolutně nerozumíte a vašimi články děláte více škody než užitku.

hestroy
před 5 měsíci

Já to věděl, že partajní tapetář tu bude svou stranu obhajovat do roztrhání těla. Opusi, zkus se rozepsat o programu ČSSD o podpoře imigrantům, chtějí jich sem statisíce.

Opusi, doufám, že jsi za tohle své blábolení alespoň slušně zaplacenej. Na Zvědavci už tvé tapetování zatrhli, tak votravuješ tady? Ty máš fakt dost.

Kolik příspěvků hodíš do této diskuse? 20? 30? Bude to jako na Zvědavci, kde museli kvůli tobě smazat půl diskuse, kterou jsi zaplevelil svou partajní agitkou?

opus111
před 5 měsíci

Až bude článek o podpoře migrantů, tak se k tomu mohu vyjádřit.

Nikdy jsem na Zvědavci netapetoval, ani nikde jinde. Vždy píšu jen své osobní názory. Pokud na Zvědavci shledali, že mé komentáře byly mimo námět článku a jsou pro Zvědavec nějak nebezpečné, tak se rozhodli jak se rozhodli.

Stejně nikdo ani před tím ani potom k článku žádné příspěvky nedal, protože nebylo k čemu, článek byl velmi slabý a myšlenkově nesrozumitelný.

Ekonomická témata mne zajímají, protože ekonomice rozumím a pokud vidím, že autor článku mate lidem hlavy, tak se snažím věci uvést na pravou míru.

Rozhodně bych to nenazýval nějakým tapetováním.

Prostě jen někteří lidé mají dělší vedení a je třeba více komentářů, aby se ukázalo, kde to u nich vázne a tam se potom zaměřit.

Například v ekonomické diskusi a panem Pokrným se ukázalo, že si vytvořil naprosto nesprávnou představu o tom, co je to "medián". Po mém upozuornění jistě vyvine úsilí a tuto problematiku si dostuduje.

V tomto vidím mé příspěvky jako velmi užitečné.

Ostatně i sám pan Pjakin doporučuje, abychom nebojovali někde na majdanech, ale abychom šli na sociální sítě a snažili se dávat na správnou míru ty spousty nepochopení a často i demagogie a manipulace.

V tom je tedy můj boj, za pravdu a spravedlnost.

Ema má maso
před 5 měsíci

Odpoledne jsem byl prekvapen, clanek o CSSD a znamy troll opus111 jeste netapetoval. Ted koukam, ze uz to napravil a je zase se cemu smat :-))

opus111
před 5 měsíci

Naprosto nesmyslný článek.

Co nám vlastně chtěl pan Pokorný ukázat nebo dokázat?

Snad, že se v minulém článku mýlil, když nám tvrdil, že ti co nemají průměrnou mzdu a více (těch je jen 1/3) tak všichni pod průměrnou mzdou pracujíí za minimálku a nevydělají si ani na bydlení?

Jak vidíme na přiložených tabulkách, tak je spousta lidí, kteří si vydělají slušné peníze počínaje pomocným dělníkem, který má 15 826 až po řekněme výpravčího, který má skoro 34 000Kč.

A jestli je to s přesčasy nebo bez je zcela jedno. Nebo mi chce pan Pokorný tvrdit, že před třemi lety lidé nedělali přesčasy a soboty a neděle? To až za Sobotky začali šturmovat? Samozřejmě, že i dříve dělali i soboty a neděle i přesčasy.

A jelikož srovnáváme velmi podobné rozložení pracovní doby, tak jasně vidíme, že za stejně odpracované hodiny si dnes lidé v průměru vydělají o 1600Kč více.

A ti co mají minimální mzdu, tak si polepšili nejvíce, protože tam už vůbec nezáleží na přesčasech a sobotách a nedělích. Tam je dána minimální částka hodinově.

Nehledě na to, že 220 000 lidí za posledních 2,5 roku našlo konečně práci a mají slušný výdělek a ne jen sociální dávky.

To byl pane Pokorný hodně slabý pokus s cílem očernit ČSSD.

A tak jste si dal na tom nadpisu záležet,že Sobotka a Babiš a Singr a vypadl z toho takový nesmysl. :))

Pampalíny
před 5 měsíci

na který článek reágujete? Přece tohle není o tom, jestli dřív dělali přesčasy, ale jestli se cena přáce zvedne automaticky, když je jí dost! Tak to aspoň chápu já. A že hodně lidí dělá za deset čistýho. A kdo sem zv e Ukrajince a Bulhary, aby to nešlo? No jo, vy jste asi ještě na schůzi ČSSD a tohle jste nepochopil.

opus111
před 5 měsíci

"A že hodně lidí dělá za deset čistýho."

A ještě více lidí dělá za 15 nebo 20 nebo 30 čistýho. Viz tabulky pana Pokorného.

Ano, odměna za práci se zvedá, pokud je práce dost. Je to logické. Když má firma zakázky, tak má také zisky a může více rozdělit na mzdy.

Od nástupu nové vlády B. Sobotky se potkává souběžně několik faktorů:

1) Do ekonomiky jdou zakázky a finance čerpané z EU fondů. Vláda si za rok 2015 vedla extrémně dobře v čerpání fondů EU.

2) Firmy, které exportují mají vyšší zisky díky vyšším kurzovým rozdílům, prtože pan Singer rozhodl, že ČNB bude intervenovat. Ročně tímto přitéká do české ekonomiky navíc až 40 miliard korun, které mohou frmy buď dále investovat, ale také je rozdělují na vyšší mzdy.

3) Vláda B. Sobotky posílila koupěschpnou poptávku, která značně navýšila položku "domácí spotřeba". I ty miliardy na valorizace důchodů, nebo uzákoněná vyšší minimální mzda a zrušené poplatky u lékaře nebo ten nesmyslný druhý pilíř důchodové deformy, to všechno jsou peníze, které zůstávají lidem v kapse a lidé mohou více utrácet a také utrácejí. A to také roztáčí zaměstnanost protože firmy mají odbyt.

Jsou to všechno jednuché sovislosti, které už pan Pokorný mohl dávno pochopit, protože už jsem tady o nich psal.

Jenže on je veden ideologickou záští a raději fabrikuje nesmyslné články, ve kterých ostouzí lidi, kterým by měl naopak děkovat, že se ekonomice ČR začalo dařit.

Je to opravdu pardoxní situace.

Pampalíny
před 5 měsíci

Vy jste komik. Tabulky nejsou Pokornýho, ale MPSV. Přesto že tam máte, jak se to vypočítává, že je to hrubá mzda, opět zoufale napíšete čistýho v tabulkách. Nejste náhodou potomek jakohosi Duba ze Švejka?

opus111
před 5 měsíci

Pane to už vám ta ideologická nenávist tak zastírá oči, že nevidíte, že vy osobně jste napsal "za deset čistýho" ?

To už jste vážně tak zaslepený? Dal jsem to ještě do mého příspěvku na začátku do uvozovek, aby bylo naprosto jasně zřejmé, že reagiji na váš příspěvek, kde píšete o čistém příjmu?

To už jste vážně tak ideologicky zaslepený?

Partajní agitátor Opus111
před 5 měsíci

Přestaň blábolit!

Pampalíny
před 5 měsíci

Tatar, nebo drogy? Stojedenáctko, délka vedení nezáleží na délce drátu! Já tady čtu, že je to včetně přesčasů. Ale chodil jsem do české školy, takže je mi jasný, že bez sobot a nedělí nebo přesčasů je plat menší. No jo, sociální demokrat!

opus111
před 5 měsíci

O to pane přeci vůbec nejde, jaký je plat bez přesčasů, sobot a nedělí. To vám to vážně nedochází?

Pan Pokorný zpochybňuje, že by se snad za vlády ČSSD ekonomicky dařilo. To je podstata problému.

Pan Pokorný je ideologicjy zaujatý proti ČSSD a hledá za každou cenu nějaký způsob, jak uškodit ČSSD. Jenže to se mu nemůže v ekonomcké rovině nikdy podařit. Celý jeho článek je totiž průhledně manipulativní.

Tvrdí, že plat se ve skutečnostio nezvýšil, protože je to podle něho nahnáno přesčasy a po odečtení přesčasů je ten plat nižší a proto se podle pana Pokorného prý nezvýšil.

Jenže zapomněl, že musí srovnávat stejný interval, nikoliv hodnoty jednou s přesčasy a jednou bez přesčasů.

Jinými slovy, ať také odečte přesčasy před dvěma lety. A "voila" opět vyjde, že průměrný plat se zvýšil o 1600Kč.

Je úplně jedno jestli porovnáte příjmy s přesčasy nebo příjmy bez přesčasů. Jen to musíte mít stejně nastaveno v obou obdobích.

Ne si v minulosti nechat přesčasy a v budoucnosti je ubrat.

To je ta podstata manipulace pana Pokorného.

Těch manipulací je tam více, ale nechám si je jako "trumfy" do dalších příspěvků. :))

Už jste to pochopil?

Pampalíny
před 5 měsíci

Nepochopil, nemůžu najít, kde píše, že dřív se medián vypočítával bez přesčasů a dneska je to nahnaný přesčasama. Já myslel, že výpočet je pořád stejný. Pouze že v krizi se platy nezvedly většinou. Buď jsem tedy slepej, nebo chodíte na jinou schůzi a motá se vám to v hlavě.

opus111
před 5 měsíci

Nemůžete pochopit, protože i před dvěma lety se vypočítával průměr stejně jako dnes. K žádné změně metodiky nedošlo. Vlastně sám usvědčujete pana Pokorného z manipulace.

Správně si myslíte, že výpočet je pořád stejný.

Tak je vám jistě i známo,
že průměrná mzda se zvýšila z 25 128 (průměr za celý rok 2013) na současných 27 777,
to jest nárust o 2 649,-Kč. A to u že dramatický nárust.

http://www.kurzy.cz/makroekonomika/mzdy/

Pan Pokorný tvrdí, že nárust je díky přesčasům.

Ale sám jste pochopil, že to tvrzení je nesmyslné, protože sám píšete, že výpočet je pořád stejný.

To znamená, že i před těmi dvěma roky byla metodika výpočtu stejná jako je nyní. Tak proč bychom teď měli přesčasy odečítat, to je manipulace a nesmysl.

Víc jednoduše už to napsat nejde.

Ten článek je prostě úplně nesmyslný, jen vypovídá o jakési ideologoícké nenávisti pana Pokorného vůči ČSSD.

Ale se skutečnou makroekonomikou nemá ten článek vůbec nic společného.

Pampalíny
před 5 měsíci

Mám dojem, že nejste schopen pochopit, co je tam napsáno. Já čtu tady jasně: zatímco vyšší a vysoké platy stoupaly zázračně, dvěma třetinám skoro vůbec. Takže i z tabulek to vyznívá a proto se zvedá minimální mzda. Co furt nechápete? Vy tam čtete, co tam neni a co tam je, zase nedokážete pochopit. Takhle diskutujete na schůzích ČSSD? Navíc tam čtu, že i s přesčasama mají dvanáct tisíc hrubýho, takže to dělá asi deset čistýho. Stojíte si na vedení? To je fakt soda, tohle komentovat.

ODJINUD:
před 5 měsíci

Mr. Ambrose Evans-Pritchard v Daily Telegraph: Donald Tusk obviňuje evropské elity z utopických iluzí, které vedou k rozpadu EU. Jsou to evropské elity, kdo provokuje euroskeptickou revoltu. Více integrace bude vážnou chybou. "Posedlí ideou okamžité a totální integrace jsme si nevšimili, že občané Evropy nesdílejí naše Euro nadšení".Tusk žádá Merkelovou a Junckera, aby změnil strategii a skončili s tlakem na více centralizovanou Evropu. Další spor se vede o tom, jak potrestat UK v případě Brexitu.

http://www.telegraph.co.uk/business/2016...

Napsal uživatel Stan dne St, 06/01/2016 - 07:36 na Virtually. Na Právě dnes tuto ZPRÁVU ještě nestačili přeložit...

Názor není zločin.:
před 5 měsíci

"Přeškrtnutý symbol EU na registrační značce je nenásilným vyjádřením názoru na současnou EU. Na tento názor máme právo a nikdo za něj nesmí být postihován. Vyzýváme občany, aby v případě policejní kontroly tvali na tom, že se o přestupek nejedná a v žádném případě neplatili pokutu. Pokud policisté budou trvat na řešení domnělého přestupku ve správním řízení, nic nepodepisujte, žádný zákon vás k tomu nenutí. Vezměte si kopii záznamu a obraťte se na nás, pomůžeme vám! Svoboda slova a projevu za to stojí nám i vám," dodává europoslance a předseda Svobodných Petr Mach. http://svobodnenoviny.eu/svobodni-rozjiz...

Jako zviditelnění před volbami to není špatný nápad. Jsem zvědavý, jestli to Svobodní dotáhnou až k Ústavnímu soudu... /Kolik ta legrace bude stát po projednání u přestupkové komise? Jsou na to taxy?/

Doga Malor
před 5 měsíci

Máte hlubokou pravdu toje také extra vykuk sám tam je zalezlej s celou tlupou.tady táhá oslíky za nohu.

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...