Jako volič se kajícně vracím k ODS. Žumpa z ČSSD už je za hranou

Výzva k vedení ODS – otevřený dopis bývalého voliče zaslaný dne 31 ledna 2013

 

Jako volič se kajícně vracím k ODS. Žumpa z ČSSD už je za hranou

 My, skuteční pravicoví slušní voliči jsme „Přemyslem Sobotkou“ a naprostou ignorací voleb dali jasně najevo dvě věci: totální odmítnutí jednostranné a špinavé masáže  všech sdělovacích prostředků z jednoho „neznámého“ centra nejvstřícnějšímu k EU – panu knížeti v den voleb a závažná výstraha, že ještě očista k skutečně pravicové, slušné politice v ODS neskončila.

 Ale! Aby bylo jasno: ta kajícnost se nevztahuje k nám, voličům. Já byl mezi prvními, kdo zvedl prapor proti záhadnému směrování ODS a ptal jsem se: Kam kráčíš, drahá ODS?  Virtually    18.9.2008

A opět mezi prvními zvedám prapor k boji proti žumpě, která se na nás valí a my, skuteční a slušní voliči pravice jsme vyděšení! Vyklidili jsme pole daleko větší žumpě, než byla v ODS!

 Kdo si uvědomuje, že levicová žumpa překryla cokoli seriózního, co se udělalo?

Ba co víc, kdo si všiml, že pod záminkou zlodějen a kriminálních kauz se ta nejtvrdší žumpa neobolševiků a tunelářů přesunula v tichosti k nezávislým, protože v ODS už byla příliš na očích a „ Novákové“  jsou jako skanzen, který nestačil včas utéct? Že nezávislí se organizovaně neorganizovaně pozvolna dostávají ke všem finančním transakcím, které slušní straníci opouštějí? Že rétorika jako ze žumpy Tejců, Bohumilů  Sobotků a pseudoekonomů Mládků překrývá skutečnost, že tato vláda je nejlepší od roku 1997, ale v době celozápadní krize nejde udělat vstřícné tahy k nejvíce krizí postiženým? A že nezbývá nic jiného,  než udržovat status quo, dokud se krize nepřežene a přitom raketově nezadlužovat zemi, jako okolní státy nám dávaní za příklad?  Že mandatorní výdaje snižovat rychle v době krize je cesta do pekel? Ale přitom nesnižovat je to to samé?

Proč je ODS tak strašně v depresi, vyděšená a v obraně?

Bohužel slušný, až příliš slušný a neútočný Přemysl Sobotka to odnesl za celou ODS. Nemá pravdu poslanec Šťastný, že ti kvalitní byli „odejiti“ a nyní je strašný propad ODS. Kubera, Kuba jsou konečně trochu sebevědoměji slyšet, ale je to strašně málo. Nyní musí Nečas jako předseda ODS, jako předseda vlády zavelet k útoku: daňová zmatenost od roku 2013 končí! Krize už dramatická nebude! A ODS už daně zvedat nebude a v okamžiku zastavení poklesu se nejvyšší daně začnou opět snižovat. Už dnes je potřeba vyhlásit, že při překročení vzestupu o 1% HDP bude snížena daňová zátěž a o kolik, aby podnikatelé, ale i občané znali jasná kritéria a návrat ke skutečné, pravicové ekonomice. Nyní musí Nečas bouchnout do stolu a říci jasně, že členové ODS, kteří půjdou proti občanům našeho státu, musí být z ODS vyloučeni. Že nelze připustit developery, nelze připustit investory, aby své zisky měli na úkor občanů, ale v jejich součinnosti. Že bohatý investor musí investovat v zájmu občanů a nikoliv, aby je vyhnali z bytů, z pozemků a hlásili se k ODS! Toto je nepřípustné a to musí občané vidět a slyšet! A není jich ještě málo v ODS, pane poslanče Šťastný! Jedině tak otevřenou, pravicovou politikou získáte zpět voliče. Jinak skončíte na periferii a ovládne to žumpa, která se dere k moci jako nepolitická politika! Například já, ač odnaučený kuřák se ptám: kdo dal právo ODS vracet jednotné, komunistické ceny na cigarety a dokonce určovat majitelům pohostinství, jak mají restaurace fungovat? Pokud bude poptávka po nekuřáckých salonech, restauratéři sami zareagují! A děti do restaurací večer nepatří! Zvedněte tresty za prodej alkoholu a cigaret třeba násobně, ale nechte majitele svobodně rozhodovat o svém podnikání!

Jako volič se kajícně vracím nikoliv, že bych už viděl zářnou ODS. Ale my jsme s vaničkou vylili dítě a nastupuje banda zločinců daleko větších, než jsou takzvaní kmotři z ODS. Bohužel to nebylo vidět a nyní se ta žumpa  na nás valí ze všech stran. A protože nikdo v ODS nezavelel k útoku, ale všichni byli v obraně jako pověstné italské catenacio, se skutečnou špínou si ona žumpa zmanipulovala voliče formou, že i ten Rath je z ODS. A nyní není devastace ODS, ale celého státu!  Pranýřujte veřejně ty, co v ODS jdou proti lidu. Ale zároveň jděte do útoku, tvrdého útoku a vše, co zamýšlíte v dobrém, musíte mnohonásobně opakovat, než lidé uvěří. Ale musí to být věrohodné, pravdivé, pokud možno termínované a lidem srozumitelné!

Pane Šťastný, pravdu nemáte. Nelogičnost Hlavy XXII má paradoxně a výjimečně v tomto případě svoji logiku: Pravdu nemáte, protože i kdybyste jí měl, tak vám jí občané neuvěří. Ztratili jste důvěru a o to v politice především jde! A Nečas a s ním ODS má jedinou a poslední šanci: řachnout do stolu a výše popsané....!

 Vracím se kajícně k ODS, ale podmínečně a naposledy. Jděte do boje. Jděte do boje čestně a spravedlivě. Udělejte soupis hanby těch, kteří se ještě hlásí k ODS, ale už byli odsouzeni, byť třeba nepravomocně. Politika je i o důvěře. Dejte veřejný seznam, že se od odsouzených distancujete. A my seznam musíme vidět a kontrolovat! Jděte do boje s EU. Ale nenechte nás, voliče urážet, že toužíme být samostatní. Je to lež těch, co jsou přilepení na dotace!  My pouze nechceme, aby nás Brusel komandoval, vydíral a žádal výpalné. Nepotřebujeme mít Brusel za zadkem. Braňte nás, poctivé voliče od sprostých a podpásových urážek. Ale toužíme mít evropské ekonomické společenství. Chceme volný pohyb po Evropě. Chceme v Evropě volný obchod. Z žádné Evropy odejít nechceme. Žijeme zde tisíce let! Většina z nás. Totéž chce Anglie. Totéž chtějí Katalánci. Ministr zahraničí nesmí lhát a jít proti českému lidu. Jděte do útoku. Hrdě a sebevědomě. Za nás, za voliče. Za nás, za občany. Před deseti léty lidé odcházeli do Anglie, Irska, Španělska i jinam. Dnes se vrací. Proč, když je u nás zle a tam je čeká zářná budoucnost či  silné euro? Protože je to další lež a ODS se do toho nechala vmanévrovat! Opět i ministrem zahraničí! A další: euroval, fiskální kompakt, kdy podpisem s EU se zavážeme tuto finanční ústavu dodržovat i v době, kdy silné a velké státy budou potřebovat jinou finanční strategii než slabší a menší a přesto budeme muset pravidla dodržet, protože podpisem na to přistoupíme!

Pane premiére, pane předsedo ODS, dejte padáka neschopným agenturám, které nedokáží podat veřejnosti fakta. A podobně i členy ODS, kteří nechtějí pracovat a jenom se vezou na vlně velké strany! Poslanecká a stranická práce je dřina a teprve potom nese úspěchy.

Na závěr: nejenom tyto ale i další body je třeba dohledat, dát na papír a lidem k posouzení. Například v podezřelých kauzách se stále dokola tlačí několik jmen a protože nemáme seznam, vypadá to, že Řebíčkové a další jsou všude. A lidé zuří, kdy to skončí. Přitom to nejsou další kauzy,  ale stále se opakující tytéž. A když absurdně příští prezident nepochopí, že ve vládě mohou být i nestraníci, co se sdružují pod jakýmkoliv jménem, pokud jsou  řádně zvolení jako poslanci s řádným mandátem a nikdo tyto lži o nezvolené vládě bez mandátu nezarazí tvrdě a jasně, je ODS tam, kde zatím je!

ODS, jděte do boje! O to vás žádám já, pravicový volič a občan České republiky. Ale hrdě a poctivě!

S úctou

                      Petr Pokorný     www.paratdnes.cz

 

 

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Petr Pokorný
před 4 roky

Fanouši, to přece má svoji logiku. To bylo tuším v roce 2008, tzn. že rozpočet v roce 2007, jestli se nemýlím. To byl rok, kdy už se skoro blížilo vyrovnanému rozpočtu a tak by občané měli rozhodovat o svých penězích.. Jenomže další rok skončil západ v kolapsu a my, byť banky u nás hlídal už velmi dobrý zákon o bankách a neměly problémy, ekonomika napojená na katastrofální západní předluženou se prudce propadla a dluh strašně naskočil. Ale chyba byla, že Topolánek se bál šáhnout na důchody a další výdaje už tenkrát a teprve Nečasova vláda to udělala. Trochu. Ale špína nastala, když Škromach a Sobotka v roce, kdy byl obrovský vzestup ekonomiky 7%, místo aby snížila dluh, tak ho ještě obrovsky axcelerovala a navíc zavázal

Zumbarda
před 4 roky

S tím blížení se vyrovnanému rozpočtu bych to moc nepřeháněl. Je pravda že v roce 2008 byl nejnižší dluh, ale bylo to také tím, že Topolánkova vláda zlikvidovala přibližně 120 mild. rezerv, které zůstaly po sociálních demokratech. A pokud jde o zadlužování v době růstu. Musíte si tam připočítat např. 10 mild. které jsme zaplatili za arbitráž televize Nova, sanace konsolidační agentury ve které se schovávaly dluhy a špatné úvěry ještě za Klasových vlád a dluh potom přešel do státního rozpočtu ( mírný odhad je asi 500 mild ) a další věc která navyšovala dluh jsou třeba povodně. Takže se ptám znova. Proč Topolánkova vláda zastropovala odvody na sociální a zdravotní pojištění když jí muselo být jasné že se do těch

Zumbarda
před 4 roky

systémů dostane méně peněz. A proč snižovala daně na údajných 15% ( ono to zavedením superhrubé mzdy bylo asi 19 ale to je vedlejší) když neměla úspory na výdajové straně, nebo tento výpadek příjmů nebyl kryt jiným příjmem. Třeba rapidním zdaněním hazardu.

Petr Pokorný
před 4 roky

Těch 120 miliard či 100 (každý uvádí jinak) je to asi jako s kontem ODS či vilou Václava klause. Také je nikdo nikdy neviděl, ale se stále o nich hovoří. Kam je Paroubek ukryl, kde je zašantročil, že se nikde nedají dohledat? Státní závěrečný účet tento obrovský, obrovský přebytek nezaznamenal a logika, že si půjčím 97 miliard a přitom budu mít 100 miliard k dobru je jaksi na hlavu. Kdo by si nepůjčoval, když by splátky půjček byly nižší, než ušetřené? Není to na hlavu? Zkuste si půjčit milión a dejte to do banky. Stane se z vás boháč? To by fakt byl kšeft. A tím nás Paroubek občas krmí. Také proto ho vyrazili. O daních později.

Zumbarda
před 4 roky

Pokud se závěrečný účet podíváte pozorně tak tyto peníze najdete v jednotlivých kapitolách pod položkou převedeno do rezervního fondu. A k tomu půjčování uvedu příklad. Máte na účtu 200 tis. a jdete si koupit auto za 400 tis. Půjčíte si jen 200 tis. a účet vyberete do nuly nebo si půjčíte víc a necháte si rezervu? Já bych si teda půjčil víc

Petr Pokorný
před 4 roky

A navíc jakou rezervu? V dluhu? Já fakt nechápu. když mi banka jakoby důvěřuje a dá půjčku nikoliv tisíc, ale 100 tisíc a já si nepůjčím tisíc, ale 100 tisíc, jak na tom jsem líp? Já si nepůjčuji, ale toto fakt nechápu.

Zumbarda
před 4 roky

Jsem se Vám to pokusil vysvětlit na příkladu s tím autem. Pokud máte vysší příjem v daném roce tak můžete udělat několik věcí. Můžete peníze utratit, můžete si o to míň půjčit a nebo si peníze necháte a třeba si půjčíte míň příští rok. Akorát že pokud uděláte to třetí tak se Vám může stát že míň si bude půjčovat někdo jiný a bude se plácat po ramenou jak je úžasně spořivej a zodpovědnej. Což je příklad našeho úžasnýho ministra financí

Petr Pokorný
před 4 roky

Asi jsem natvrdlý. Co nebo kolik tím získám, že si nechám na účtu 200 tisíc na úrok 2% a půjčím si o 200 tisíc víc na úrok deseti, patnácti procent? Fakt nechápu, nezlobte se.

Zumbarda
před 4 roky

To přece není otázka co získám. To je otázka nějakého finančního toku. Je jasný že půjčka mne vyjde dráž. Tady pokud to převedu na rodinný rozpočet mi zůstává nějaká rezerva pro nepředvídané události papř. přijdu o práci, dlouhodobá nemoc, vyhoří mi barák atd.... Pokud účet vyberete do nuly tak máte sice nový auto s menším dluhem ale k tomu problém který nejste schopen vyřešit. Už mi rozumíte?

Petr Pokorný
před 4 roky

Nyní ano, ale já bych před nákupem auta (také příklad) zvažoval, jestli si více nenašetřit, či důkladně bych si prověřil svojí možnost dál dostávat peníze na rok dopředu. Většinou se to odhadnout dá. Raději zdůrazním. Většinou. A podle toho celý život i žiji. A spočítal důkladně: má dáti - dal. A totéž vyžaduji od vlády, aby do žádných rizik nešla. Prostě zodpovídám za sebe sám. Tam, kde je to možné.

Petr Pokorný
před 4 roky

Já prostě nechápu: Vnější dluh 1.1.2006 109,424 1.12.2006 121,591miliard po upraveném. Prostě nechápu. Paroubka....

Alen
před 4 roky

Ach jo, to je jako z knihy "Bude ako nebolo". Vaše slova pane Pokorný - musíte mnohonásobně opakovat, než lidé uvěří - věříte, že mnohonásobně opakovaná lež se tak stane pravdou? Krize v době parlamentních voleb už zuřila i tady a mnohonásobně byla opakována lež, že daně zvyšovány nebudou a spousta dalších... Lidé tenkrát uvěřili ale myslím si, že už to bylo naposledy. Je víc, než 20 let po sametu. V roce 1968 to bylo 20 let po onom kritickém roce 1948 a lidi se probudili. Letos to bude 24 let, nejsou tu už 4 roky zpoždění?

Petr Pokorný
před 4 roky

Víte, s těmi daněmi je to trochu jinak. Jsem bytostně proti zvyšování daní. Jenomže když socialistické vlády (to není pomluva, dá se dohledat - za Škromacha) šíleně zvedly mandatorní výdaje až na 80%, tak příliš dnešní vláda manévrovat nemůže. Takže když nastala druhá fáze propadu značená W ekonomiky západu, prostě navýšení muselo být, jinak je pouze možnost snížit důchody a další až o 30%. Co byste vybral vy? To jedno procento lidé ještě unesou, propad 30% chudí a důchodci nikoliv.

Zumbarda
před 4 roky

Pane Pokorný, pokud si dáte tu práci a najdete si zákon o státním rozpočtu a podíváte se na kapitolu ministerstva práce tak zjistíte, že Vaše argumentace 80% mandatorních výdajů je nesmysl. A další otázka proč tedy došlo k zastropování sociálních a zdravotních odvodů a snížení daní za vlády Topolánka, když ti zákeřní socialisti ty mandatorní výdaje tak zvedli?

Petr Pokorný
před 4 roky

MPSV – 504,8 mld. Kč
Všeobecná pokladní správa – 137,2 mld. Kč
MŠMT – 137,1 mld. Kč
Státní dluh – 79,4 mld. Kč
Ministerstvo vnitra – 52,8 mld. Kč
Zákonem se mohou snížit důchody, sociální výdaje

Petr Pokorný
před 4 roky

Jestli odstropovat a zvednout daně jinde, snížit daně také jinde o procento neumím odpovědět. Ale hádají se o tom bankéři, ministři financí, nositelé Nobelových cen tak to asi tak jednoduché a jednoznačné nebude. Za normálních okolností preferuji nejmenší daně, "nejmenší stát" a lidé ať si rozhodnou sami, co s penězi. Pouze musí být nabídka státu, bank, důchodů a zbytek je naše věc. Takže principiálně znám řešení, odpovědět umím, ale jednotlivé kapitoly a poměr mezi nimi obhájit nedokáži. Pouze když dostanu nabídku, umím se rozhodnout, co je pro mě jako občana lepší.

Fanouš
před 4 roky

Dobře, dejme tomu, že chápu. Ale Zumbarda se ptal, proč Topol snížil daně? To je dobrá otázka.

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...