Katastrofický propad průmyslu Nečasovy vlády a pád Slovinska

Ještě nedávno nám bylo Slovinsko dáváno za vzor. A já chválil Nečasovu vládu a obhajoval Kalouska. A teď takové rány. Omlouvám se.....Pokles 5,7% je dramatický, kor když to potvrzuje kde kdo. Po očištění -1,6. ..

 

Jenomže stejně mi to nedalo. Je více pracovních míst, aniž by nastala jarní sezóna. Není nárůst nezaměstnaných (dokonce lehce poklesl) a tak strašné zvěsti. Co se stalo? Opět jsem se „vykašlal“ na speciální ukazatele, nebo průpovídky, kdy podle eurokomisaře z Finska Rehna jsme v Evropě už z nejhoršího venku, už jsme prý "překonali fázi, ve které nebylo jisté, zda je možné euro udržet", a podíval se normálním pohledem.

Slovinsko nám bylo dáváno za vzor, přestože bankovní sektor signalizoval jiné. Kypr dostane pouze část výpomoci, ale stejně všechny státy „jihu“ jsou na tom bídně. Nyní se přidalo Portugalsko a Slovinsko. Francie čelí připravované dramatické ekonomické hrozbě a odbory připravují generální stávku. A Evropa je z nejhoršího venku. A bác ho, najednou i Česká republika!

A tak jsem se jako normální člověk podíval, jak jsme na tom byli před měsícem, před dvěma měsíci a před třemi a...

Najednou šok. Podzim byl dramatický, ale už konec roku zaznamenal měsíc po měsíci změnu do plusu. Leden už byl znát, vzestup průmyslu nabíral dech a rozdíl mezi lednem a únorem byl už +1,6% !

Takže padáme, nebo stoupáme, drazí vykladači čísel?

A nyní srovnatelná čísla, přestože titulky většinou Německo chválí a česká vláda je „tupá“!!

 

Meziročně:    Německo – 1,8%    Česká republika -1,6%

Meziměsíčně:Německo  +0,5        Česká republika +1,6%  

 

Tak jak o vlastně je?

Já to zatím vidím den po dni a měsíc po měsíci: prostě Evropská unie se zmítá a Česká republika se probírá! Nic nového, pouze další a další státy jdou do krize v eurozóně. Navíc, když obchodníci pláčí, že jarní zboží leží na skladech a nikdo nekupuje, pouze velké zisky mají teplárny...Zatím!

Takže odvolávám to, co jsem v nadpise odvolal a stále více jsem přesvědčen, že Česká republika startuje a tento rok bude už značně lepší!


 


Rubriky:

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Nikdo nekomentoval.
 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...