Zásadní prohlášení, jak čelit krizi: třináctý důchod pro penzisty, zvýšení minimální mzdy, státním institucím vyplácet třinácté a čtrnácté platy, dvojnásobně vydat státní peníze na výstavbu bytů - státních... Skutečně myslíte, že je to vtip?
Osvěžme si opět paměť:
21.3.2009
ČSSD: Něco dělat musíme
Jejich "protikrizový balíček" totiž počítá právě se zadlužováním a posíláním mimořádných peněz do oběhu.Jedním z návrhů je třeba třináctý důchod pro penzisty. Jen toto opatření by vyšlo na šest a půl miliardy korun. Socialisté také chtějí větší regulaci bank a kontrolu státu nad nimi. Prezident Klaus to samozřejmě ostře kritizuje. Dluhy sráží celý svět.
- expert ČSSD Havel
Politici opoziční ČSSD považují jeho slova za součást prezidentského folkloru. "Pan prezident chce být vždy originální. Nebudeme úspěšní, pokud nebudeme nic dělat. A regulace je možné řešení," reagoval ekonomický expert ČSSD Jiří Havel.
Expert ČSSD: Krize není krátká chřipka, Klaus je sebestředný narcis
- expert ČSSD Mládek
13. února 2009 10:13, aktualizováno 15.2 19:22Vláda řeší krizi špatně a pozdě. Zemi přitom hrozí dvouciferná nezaměstnanost a dvouciferný hospodářský propad. Navíc to vše zlehčuje prezident Václav Klaus. To tvrdí v rozhovoru pro MF DNES Jan Mládek, ekonomický expert ČSSDVy varujete před dvoucifernou nezaměstnaností a možným až dvouciferným propadem ekonomiky. Nestrašíte tím jen veřejnost jako příslušník opozice? Skutečně to vidíte tak černě?
Je to pouze prognóza budoucího vývoje z pohledu ekonoma. Víte, my jsme tady všichni uhranuti teoriemi racionálních očekávání.Jste ekonom, jak se chováte v krizi vy sám? Prodělal jste na nějakých investicích?
Přesunul jsem část svých úspor do banky, kde mám hypotéku, aby se to v nejhorším případě započetlo. Měl jsem trochu úspor v britských librách, ty jsem převedl na koruny, a něco jsem prodělal. Ale ne moc.Takže další pan expert ČSSD tolik nadával na českou vládu, že nakonec úspory dává na českou měnu?
Takto ostře reagovala o narcisech a "bláznech" špička ČSSD na článek Václava Klause v roce 2009
Trochu rozumu do dnešní krize
Ekonomické texty, 5. 3. 2009
Aby nebylo mýlky, předmětem mého komentáře není naše dnešní vláda, už vůbec ne její ministr financí a ani naše centrální banka. (Možná někteří, mediálně až příliš zdatní, experti NERVu.) Je dobře, že Česká republika není v čele nejvíce postižených zemí, ani v čele dnes prosazovaných návrhů, které hrozí stát se nepřekonatelnou překážkou pro návrat k dlouhodobému ekonomickému růstu.







Komentáře