Další těžká krize Ruska na obzoru? Rubl prudce oslabuje. Měl Obama pravdu?

 

Oficiální ekonomickou mluvou: od poloviny května rubl na páru s dolarem odepsal 12 % a prakticky vymazal letošní rally (ze které zbývá už „jen“ 4% posílení). Co se tak dramatického děje?

 

 Nejvíce posilující měna tento rok na světě se najednou hroutí...?

Hloupost,  záhada žádnou záhadou není a další překvapivý tah ruské centrální banky Bank Rossii je na světě. Aniž si toho veřejnost všimla a opět se můžeme odvolat na fantasmagorické předpovědi a hodnocení ratingových amerických agentur o zhroucení rezerv Bank Rossii, začala ruská centrální banka nakupovat dolary v denním objemu 100 až 200 milionů dolarů za účelem doplnění devizových zásob.

Nyní se odhaduje, že má opět přes 400 miliard dolarů a aby dále neoslabovala kurz, dočasně nákupy pozastavuje. (Její oznámení bylo hned na trhu znát) K poměru zlata odmítá nakoupit víc, než 500 miliard dolarů. Navíc už další obchody běží ve swapech.

A jak oznámila Bank Rossii, kurz 55 USDRUB  je úroveň, která koresponduje s aktuálními cenami ropy.  Další prodeje rublů by mohly zbytečně měnu oslabovat a to už banka nechce.

Prezidente Obamo, dělat divadlo pouze dle HDP znamená dělat z lidí hlupáky....

Rubriky: ,

Zpět na komentářeReakce na příspěvek

Igor
před rokem

A ted z trošku z jiného soudku - imigrace a tzv. kulturní obohacování. Dnes jsem náhodným internet browsingem narazil na dohodu - EU, UNESCO a OPEC. Podle této dohody platné snad od r. 2012 má proběhnout tzv. kulturní vyrovnání euro-středomořského regionu a Evropa má být kulturně obohacena o 56 milionů muslimů. Takže je to o penězích a je vymalováno Matko Evropo. Na celé té akci přijmout byly divné dvě věci a=bohaté státy Zálivu urputně mlčí a o své trpící bratry ve víře nejeví vůbec zájem, ticho po pěšině, celou islamizaci si objednali a nedejbože už i uhradili b=EU nepochopitelně dokola omílá kulturní obohacení , čili za petrodolary se na tom přiživí i krachující UNESCO pod kterou tu islamizaci skryli.. A ted je otázka kolik obyvatel EU o tomhle ví, zřejmě minimum a proto se všichni divíme jak se EU zcvokla

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...