Blíží se soumrak Evropy? I Německo padá! A co dál?


Německo se otřásá v základech, a i když nás naše vláda oblažuje úžasnou budoucností, Evropa začíná být vystrašená. A ani ECB si není jistá, co bude dál!

 

Soumrak, nebo selský rozum?
Soumrak nebo selský rozum?

Pozor: po migrantech v Německu další rána! A my jsme jejich vazaly!

Export se v červenci podle sezonně upravených údajů snížil ve srovnání s předchozím měsícem o 2,6 procenta na 97,1 miliardy eur (2,6 bilionu Kč). Politici se to snaží zlehčovat, že jsou prázdniny. Jenomže...

 

Stále běží v Evropě tisk peněz jak "záchodových papírků" (indikovaný konec QE v březnu 2017), ale přitom jsou obavy z opačné trajektorie. ECB stále nakupuje vládní dluhopisy jako spásná záchrana, Řecku se vyhrožuje už po tisící, že naposledy a konec, a přitom se nahlas mlčí o hlavních problémech: výsměch Velké Británii, že libra oslabila (mimochodem stejně trapně se smáli politici a zarytí prounijní ekonomové Rusku a rublu), i zde nese své ovoce:

Německý vývoz do tzv. třetích zemí, kam patří Čína, Rusko, Japonsko a USA, se propadl o 13,8 procenta. Vývoz do zemí EU mimo eurozónu, kam spadá Británie, klesl o 8,8 procenta.

Přitom každému trochu zdatnějšímu obchodníkovi se selským rozumem muselo být jasné, že devalvace rublu a libry s německou, potažmo evropskou ekonomikou zamává. Takže slabší euro je jakási pohádka, která ničemu nepomáhá. Že slepá poslušnost Merkelové podřídit se USA, i když část firem v Německu rebeluje, nese své ovoce. Slepota a hluchota, či merkelovská poníženost? Zlé jazyky tvrdí, že je Merkelová vydíraná a spekuluje se čím. Dozvíme se pravdu?

Ať tak či onak, fakta jsou jasná. Navíc, i když americké zbrojení trhá opět rekordy, Janet Yellenová (FED) zahajuje boj proti inflaci, aby současně zabránila recesi. Najednou ukvapené zvednutí sazeb prý udusí ekonomické oživení v USA, a tak prý to tvrdí pouze proto, aby vyprovokovala americkou ekonomiku. „Ekonomický výhled je nejistý a monetární politika není předem pevně daná“, vysvětluje zmateně. (Když si to porovnáme s fantastickými výkony "A guvernérem roku se stává... Elvira Sachipzadovna Nabiullinová - Rusko!"), tak člověk žasne, co se v USA dostává do čela za karikatury ekonomiky. I tehdejší údajný guru americké a světové ekonomiky Greenspan žasnul, když bublina praskla a americká ekonomika klekla a nevzpamatovala se dodnes. A "Yellena vyvádí další psí kusy".

Co nás čeká?

Tak přes silácká vyhlášení nikdo neví nic. Ani já (ani mé okolí) si nedovolíme, chceme-li být narozdíl od politiků slušní, predikovat nic. Ale: ruská ekonomika je na začátku prosperity dlouhodobé (zda pomalé a slabé či silné nevíme, ale určitě je). Čína vývojem předbíhá USA, např. "Čína přebírá vesmírné otěže. Na oběžnou dráhu vyslala přelomový..." a spolupracuje s Ruskem. Přitom Rusko nemá skoro žádný dluh, takže souběh všech těchto faktorů snad vyvolává v USA duševní depresi a není se co divit vojenskému vyhrožování a následným pomateným prohlášením prezidenta Obamy. Pokud se nenecháme vydírat vládou USA a Bruselem, nemusíme mít pokles žádný, dokonce můžeme paradoxně ještě více akcelerovat, i přes pád západních států v EU v čele s Německem. 

A přesně to je úžasné prozření pro mnoho českých občanů: nemusíme mít "Zemana a Klause" rádi, ale kopou za Českou republiku víc, než mnozí jiní, mající to v názvech neziskových... A proto si do nich kopou stále více ti, co si hřejí bruselsko-washingtonskou polívčičku za špinavé americké dolary, aniž by je zajímalo, jak se českým lidem žije. (Nezaměňovat s tím, že se dramaticky nepropouští.) Ale především: jaká je prosperita české budoucnosti? Ti poctiví a slušní vědí přesně, o které zločince se jedná! A příjde čas...!

 

Rubriky: ~ Štítky:

Zpět na komentářeReakce na příspěvek

cloud
před 2 měsíci

Je Slávek Sobotka bestiální zrůda, která nechá české lidi chcípnou u popelnic a rád bude vykrmovat přivandrovalce?
Autor článku: -piš- • 09. 09. 2016 v 08:00

PRAHA | Tomio Okamura po interpelaci na pokus o premiéra Slávka Sobotku reagoval ve věci přijetí 6 tisíc vetřelců do Česka slovy: „Radši dáte půl miliardy korun na 6 000 migrantů místo toho, abyste integroval do normální slušné společnosti dva miliony našich seniorů, kteří těžko přežívají.“
Na fotografii může být spocená zbabělá krysa nebo Slávek Sobotka. Vyberte si | foto: cs.sputnik.com

Na fotografii může být spocená zbabělá krysa nebo Slávek Sobotka. Vyberte si

„Milion zdravotně postižených lidí, kteří mají nízké příjmy. Radši to dáte na integraci cizinců! Přesně jste teď řekl vaše priority. A v tom nevidíte problém,“ pokračoval předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura ve výčtech asociálnosti duševně nemajetného šaška Slávka Sobotky, který raději na krmníku bude vyživovat šest tisíc potencionálních teroristů, než aby se staral o sociálně slabé a poctivé občany České republiky.

Je Sobotka i prolhaná krysa?

A pak Okamura obvinil Sobotku ještě z toho, že to je sprostý lhář: „Stejně tak říkáte, že nechcete omezovat občanské svobody. Vždyť jenom letos jste tady navrhli omezení držení zbraní, legálního držení zbraní. Já jsem hlasoval proti. Vždyť před nedávnem jste tady navrhl zpřísnění shromažďovacího zákona. Vždyť vy děláte přesný opak a teď přímo lžete televizním divákům České televize! Vždyť to je úplně neuvěřitelné.“

Sobotka je prostě tvor, které snad připomíná odpornou krysu z kanálu a ne premiéra. Kdo takového může volit, vždyť on svými voliči pohrdá, jelikož právě těm, které má podporovat socanská strana na náš úkor, všech jiných, nepodporuje a nechává je žít v bídě a nouzi a nějaké přivandrovalé čmoudy a mu-slimáky bude podporovat na úroč našich lidí.

Čtěte dále:
Sobotka a Babiš mají poslední šanci vysvětlit přijetí 6000 imigrantů. Jinak podáme trestní oznámení, varuje Úsvit-NK
Vláda vyhodí z oken půl miliardy z Vašich daní na import vetřelců do ČR
Tupohlav Sobotka a přivandrovalec Babiš lžou každý den národu do očí. Páchají válečnou zradu
Za krvavý červenec může multi-kulti. Musíme bránit právo občan na zbraně a svobodu slova
Německá vláda zrádců a tupých imbecilů popřála muslimům požehnaný ramadán

Slávek Sobotka se potí a rudne - Upocená krysa| foto: youtube.com Je Slávek Sobotka bestiální zrůda, která nechá české lidi chcípnou u popelnic a rád bude vykrmovat přivandrovalce?

Česká republika je zajímavá země, kde její obyvatelstvo je etnickou křižovatkou skoro celé Evropy, proto se není čemu divit, že ve vládě sedí přivandrovalci a vetřelci typu DienStBiera (Američan), Schwarzenberg (Rakušan) a Slovák Babiš, který svým projevem „zvukomalebným“ spíše…

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...