Rusko a USA aneb lež má krátké nohy Lenko Zlámalová z ECHO24

 

Proč?
Proč?

Pokud se rozprchli novináři z Lidových novin, protože údajně nemohli psát to, co ve skutečnosti je, pak je plnou záhadou, co je v ECHO 24.  (druhá část s nejnovějšími daty)

  

Krach rublu a hrdý dolar? Kdo se směje naposled…

 

Moderní přístup páně šéfredaktora Balšínka V ECHO 24 vzali všichni novináři a analytici za své. Evropskou unii a USA nám nikdo rozvracet nebude. Jednou se rozhodlo, že Putin je zločinec a i kdyby nebyl, tak je. Západ je naše hvězda, západ je Bůh a USA je naše sluníčko, jedině s Evropskou unií a nikdy jinak.

 Pouze by mě zajímalo dle tradičního rozdělení, co je pravicové a co je levicové. Skutečně je ten dnešní slipový, přerozdělovací západ pravicový a Rusko s důrazem na rodinu a trh (byť z nižšího základu) levicový?

Je správné pravicové, když přerostou dluhy přes hlavu (USA) vydírat jiné? (Třeba BRICS)

Když to  nejde vydíráním, vyprovokují se války?

Zmanipulují se ratingové agentury?

To je ta americká svoboda a demokracie v roce 2015?

Ale k věci

A západním státům v čele s USA zamrzl smích

Elektronika začala zdražovat až o 15%.

Podle statistik Goldman Sachs očekává v USA 81% podniků problémy. důsledku silného dolaru a nízkých cen ropy (nepsali, že je to ukázka skvělé kondice?) se dá v letošním roce očekávat negativní dopad na zisky amerických firem (především těch působících globálně).

Počet využívaných vrtných zařízení v USA podle páteční zprávy firmy Baker Hughes klesl za poslední týden nejprudším tempem a proti říjnovému maximu je už nižší o 24 procent.

Klíčoví těžaři omezují své plány investic. BP hovoří pro letošek o 20 miliardách dolarů,

A jsou stávky znamením prosperity?

Odborářská unie United Steelworkers (USW) reprezentující zaměstnance cca 200 amerických rafinerií, ropných terminálů, ropovodů a chemických továren zahájila v neděli stávku ve snaze podpořit své požadavky v kolektivním vyjednávání o nových podmínkách kontraktů. Rafinerie zasažené stávkou v rámci USW representují cca 10% celkové kapacity rafinerií v zemi. USW naposledy odstavila rafinerie v roce 1980. Panují obavy z možného rozšíření stávky a další rafinerie v zemi, jež by mohl, podle některých odhadů, zasáhnout až 64% S ropné produkce.


Cena severomořské ropy Brent vykazovala dopoledne oproti pondělnímu závěru nárůst o téměř dva dolary na 56,80 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) zdražila o zhruba 1,5 dolaru na 51,08 dolaru za barel

Ruské ministerstvo financí bleskově přepočítalo ekonomiku na ropu v ceně 50 dolarů za barel. A dle této prognózy klesne ekonomika na -2,9%. Výdaje se mají zvýšit o "pouhých" 5%. (původně bylo plánováno 12%) Co je to potom za krizi, že americké ratingové agentury hodnotí Rusko tak prapodivně? A přitom výdaje zvedají (škrty jsou z plánovaného navýšení o 12%!, nikoliv z ekonomiky a základu)

 

Aby bylo možné zabezpečit vnitřní potřeby a prosadit se na zahraničním trhu, rozhodly se ruské a čínské ratingové společnosti spojit.

V létě roku 2015 začne působit ratingová agentura UCRG (Universal Credit Rating Group), vytvořená na základě ruské společnosti Rus-Rating, čínské Dagong a americké Egan Jones Rating
 UCRG bude tvořit asi 50 ratingových agentur z různých zemí, které budou mít status zakladatelů. Bude to v podstatě společnost, která bude patřit celému světovému společenství. Kromě toho je nové ještě i v tom, že ve svém hodnocení bude UCRG kvůli větší objektivnosti uplatňovat všechny všeobecně známé metodiky vypracování ratingu. Do konce tohoto roku hodlá společnost vypracovat ratingy zemí BRICS, EU, Latinské Ameriky a USA.

 

Proč je do toho zataženo ECHO 24 a Zlámalová?

Protože tehdy práskli novináři dveřmi a čtenářům tvrdili, že Babišovi ukáží, jak se má správně informovat čtenář. To "správně" původně v uvozovkách nebylo a mnozí z nás uvěřili. Přitom začali psát tendenčně a nevěrohodně jako MF DNES s Palaty a Procházkovými, jako Hospodářské noviny s Applebaumovými fanatickými, prozápadními výkřiky založenými na lžích a demagogiích. Že důvěra v poctivou novinařinu klesá. Že se dá těžko uvěřit, že ECHO 24 nemá svého "dirigenta" z EU. Že lež má krátké nohy a jak vidno výše, ani Zlámalová už není čistá.

Tak takovouto svobodu a demokracii jsme chtěli? Já teda ne!

Závěr "Zlámalová". Předešlé

Co se stalo Lence Zlámalové příchodem do ECHO24?

 

Petr Pokorný
 

skenov

Rubriky: ,

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Zeolit
před 2 roky

Zajímavá informace o vzniku ratingové agentury UCRG! Dík!

Jaroslav Matuška
před 2 roky

Skvělý článek - stojí za přečtení...
================
Ten, co tu Nobelovu už dostal, nově vzkazuje, že je pro diplomatické řešení. Zda to myslí vážně – a ne jako písek do očí, jako už tolikrát třeba v Sýrii - se ukáže už brzy.
http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/99...

Jaroslav Matuška
před 2 roky

Řecko je po Japonsku druhou nejzadluženější zemí světa, jeho dluh se blíží 320 miliardám eur (asi 8,9 bilionu Kč) a vysoko převyšuje objem řecké ekonomiky. /Aktuality.cz/

Naše zadlužení bylo loni cca 1,7 bil. korun. Pro větší názornost si můžeme vypomoct Petřínskou rozhlednou. Mno, a Řekové si těch rozhleden nasekali víc jak pětinásobek...

http://neviditelnypes.lidovky.cz/glosa-s...

Zeolit
před 2 roky

Papež František se probudil? Jak dlouho bude trvat, než si lidé uvědomí, jaká hrůza se odehrává kousek od našich hranic? 12 mrtvých stačí, aby se státníci sjeli do Paříže? Víc jak 5.000 mrtvých a deset tisíc zraněných, sta tisíce lidí, kteří opouštějí své domovy, to je NIC? Co a jak se prezentuje v médiích, to je rozhodující. Kdo je má pod kontrolou? Jsme slepé a hluché ovce - otázka je, jak dlouho!!!
==================
Doněck/Vatikán – Na jednu z doněckých nemocnic dnes dopadl dělostřelecký granát. Místní radnice potvrdila, že si útok vyžádal oběti a zraněné, přesné počty se ale stále ověřují. Pokračující násilí na Ukrajině dnes odsoudil papež František. Podle něj je skandální, že proti sobě bojují křesťané.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/30...

Zeolit
před 2 roky

Epimédia, která poklonkují Západu, určitě VK za pravdu nedají.
===========
Vliv na ekonomiku má i nástup islámského fundamentalismu. O Islámském státě například ještě před rokem nikdo neslyšel, teď se jím zabývá celý svět, na boj s ním se vyčleňují miliardy. Co si o tom myslíte?

Mám obavy, že se to už rozjelo tak, že to jistým reálným faktem je. Islámský stát je vytvořená entita hloupou politikou Západu. Té využily skryté síly fundamentalistů, aby dnes dělali to, co dělají. Největší příčinou bylo v roce 2003 napadení Iráku a vše, co následně z toho vzešlo. Kdy už mně dá někdo za pravdu, protože jsem byl jeden z mála, a z prezidentů jediný, který si troufl říci, to je hloupost, to nedělejme.

http://www.klaus.cz/clanky/3700

Radovan
před rokem

Jen bych tady rád řekl, že Islamský stát je podle všech indicií výsledkem dlouhodobých plánů US politiky řízeného chaosu - tedy v podstatě vytoužené dítě na jehož zplození se začalo pracovat 11.9. ...no comment . Nejdříve vyrobili uměle nepřítele - teorismus, aby mohli beztrestně na Blízký východ k ropě. A pak postavili Araba proti Arabovi a vznikl IS - kam oni dnes vyvážejí zbraně a tím oddalují krach své ekonomiky. To byl plán A. Plán B - zatáhnout do toho Evropu at chce anebo nechce - nenávist muslimů brzy pocítíme prostřednictvím tzv. kvot. Profit je z toho pouze pro Ameriku - Blízký východ a v budoucnu Evropa válčící s muslimy bude pro US ekonomiku a vývoz zbraní nikdy nekončící ekonomický ráj

Alen
před 2 roky

Sice už je to pár dní pozdě, ale k Zeolitovu "Co si o tom myslíte?" - tak já si mylím, že IS je řízen a podporován Spojenými státy (myšleno USA) za účelem vzniku samostatného Kurdistánu, který se oddělí od Turecka. Na území Kurdistánu jsou veledůležité plynovodné a ropovodné uzly navazující na Sýrii a pokud USA rozvrátí definitivně Sýrii, tak budou mít USA tyto plyno a ropo tratě pod svou kontrolou - pro zásobování Evropy z čehož budou profitovat.

Radek
před 2 roky

Zeolite, tak to mě dostalo. Náhodně jsem sem zavítal i nestačím se divit. Já jsem taky věřil Zlámalový. V novinách snad byla jediná. A co je tady napsaný, je všechno pravda. A na echu si z ní taky dělaj srandu. Na Klause musejí bejt nasraný. Ale že to otiskne Rudý právo a nikde Klaus jinak neni. To potvrzuje, že se tady snad zbláznili. Všichni!

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...