Zdá se, že se svět dává do pohybu. Není otázkou zda, ale kdy! Ačkoliv servry informují o každém zvlášť, souběh je mimořádný!


Podle německé policie do ulic Berlína v sobotu vyšlo přes 150 tisíc lidí, aby protestovali proti dohodě o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy (TTIP) a proti podobné obchodní dohodě s Kanadou (CETA). Pořadatelé protestní akce počet účastníků odhadli až na 250 tisíc.

Díky, prezidente Zemane a exprezidente Klausi! Narozdíl od ostatních diky vám nejsme onuce západu! Co je dovoleno Jobovi, není dovoleno volovi?

700Kč, málo, víc a nebo nic? Nekonečné diskuze, zda minimální plat patří do klasické ekonomické soustavy.

To, co se děje v těchto dnech, nemá ve světové ekonomice obdoby a mnoho “elitních ekonomů“, nositelů Nobelových cen zděšeně zírá!

 

Babišova zázračná pokladna
Babišova zázračná pokladna

Jak nádherně  vypadá skvělá kontrola

až srdíčko spravedlnosti zaplesá. Kdyby...

Komu se zdá titulek přitažený za vlasy tak vězte, že skutečnost je horší. Padají mosty? No a co, opravíme opravené, tím rychle protečou peníze rozpočtem a vítězství v HDP nám nikdo nevezme!

 

Nadávat těm, co nechtějí pomoci Řecku do bolševiků, je trapné. Je to trapné, pokud není definován důvod a uvádí se ten zástupný.

Smích zamrzá západním politikům na rtech. Ještě neoschl inkoust na AIIB a už je další silný kalibr na světě:

 

Řecko
Řecko

I když je to velice těžké, většina stejně jako u nás neví, co za hrůzy by je mohlo čekat. Ale dle dostupných (seriozních) výpočtů a propočtů, stejně tak jako porovnáním by jednoznačně Řekům pomohlo, kdyby přešlo k drachmě.

„Poslední ECOFIN, solidní průšvih. Přítomno 25 ministrů, dva státy vyslaly státní tajemníky. Za ČR chyběl ministr Babiš, ale i náměstci napsal Jakub Janda z Iniciativy pro evropské hodnoty.

Když to v roce 2012 v rozhovoru pro britský list Daily Telegraph vyslovil finský ministr zahraničí Erkki Tuomioja, vypadalo to, že je to jenom rozčílení nad Řeckem a finančními zárukami.

A svět by jim měl vyměřit tvrdý a zasloužený trest. Mnozí se v mailech ptají, jak se mohly názory na PAŘÁTU dnes tak změnit. Ukážeme další důkazy zločinů, které mnohé osvětlí.

 

De-dolarizace je spuštěna! 1. dubna 2015 a není to Apríl!

 

31.3.2015      den, který bude v dějinách našich dětí a vnoučat.

31.3.2015        den, kdy po dvousetleté nadvládě dolaru se mění svět

Pozor, úvodem si řekněme na rovinu, že toto není založeno na politické propagandě, ale na tvrdých datech.


Stále máme zafixováno v hlavách: bohatý západ, především USA, život v zemljankách v Rusku a hladová Kim Ir-senova Severní Korea.

Proč jsou lživé informace v českých veřejnoprávních médiích? Proč musí být americký velvyslanec v Praze vždy židovského původu? Proč musíme obhajovat veřejně americký, ekonomický terorismus a uvádět naprosto lživé informace?

Jak je na tom Rusko doopravdy a kdo jsou ratingové společnosti, hodnotící Rusko? Vlastně nejen Rusko.

Vždy se mi vybavuje tato slovní hříčka, když slyším o sankcích na Rusko, vidím pěstičky KDU-ČSL  a dalších pseudopravicových stran v České republice a pak....

Těžko říci, co si o těchto polokapitalistech myslet, pokud je článek Martiny Učňové z moneymag.cz autentický. Bohužel takto se však chová mnoho podnikatelů v západní části světa a tržní prostředí chátrá.

Mnozí se ptají, proč by to dělal. I když mají USA obrovský dluh, stále se omílá, že když budou chtít, mohou ho splatit.  Lžou a lidé to stále nechtějí slyšet. Důkaz je snadný. Nedávno státní správa v celých USA nedostala cca měsíc výplatu, protože část senátorů už odmítá navyšování kosmického dluhu. Takto na tom bylo Rusko před nástupem Putina, za ruského prezidenta  Jelcina.

Urážky, lži, podvody, agenti, zabíjení a vojenský průmysl. To vše s tvrdým ovládáním Světové banky a Mezinárodního měnového fondu. Vyhrožující atak na ratingové hodnocení jednotlivých zemí (tzv. sovereign rating). A ovládání světových masmédií.

Tento text vrátím opět na scénu v okamžiku, kdy přijde odpověď z ministerstva financí od ministra Babiše, na které bude zítra žádost odeslána. (Nebo od jeho náměstka)

 

Ekonomické hvězdy
Ekonomické hvězdy

Vážený pane Babiši, samozřejmě máte pravdu. Nečas s Kalouskem nás o vše okradli a jejich nápady nás vedly do propasti. Díky Bohu jste skoro vyhrál volby a zaslouženě jste v čele ministerstva financí.

Otázky Václava Moravce se nesly v duchu vtipnější vyhrává. Jak jinak nazvat mimoběžky, které se střetli v této masochistické diskuzi v pravé poledne...

Když se vysloví, že náš stát finančně pomáhá Německu a nikoliv opačně, mnoha lidem se zvedne adrenalin v krvi. Ti lehce zasvěcenější zase tvrdí, že na vybírání zisků mají právo, když dříve investovali. To už má více logiky. Ale...

"Naše ekonomika není v depresi, naše ekonomika trpí maniodepresivitou a to je úplně jiná nemoc," říká Sedláček. Něco na tom je....

 

Jako vřískot do tmy jsou po devalvaci koruny od ČNB hlasy některých eurofanatiků k euru. Ale k čemu by nám bylo?

 

A nic na tom nemění, že ukázka zrůdnosti se podílí napůl mezi křesťanskou společností EU a USA!

 

To, že snad Bůh dopustil a zázrakem se vylepšil státní rozpočet, jsme si už zvykli. Vláda Petra Nečase na to neměla vliv…. Ministr Fischer ještě ani neusedl na křeslo a už je málem slavný.


Hana Brixi
Hana Brixi

Chybí pochopení?
Odstranění cenových dotací a zvýšení výdajů na zlepšení vzdělání a zdravotnictví a na sociální programy by tedy mělo být vítáno velkou většinou ve společnosti. Opak je ale skutečností. Dokazují to mnohé protesty, které doprovázely ať už ohlášené nebo skutečné zvýšení cen, a které tak často vedly k rychlému návratu dotací a zastavení reforem.

 

Skutečně je toto postkrizová doba po katastrofální vládě? Další čísla do mozaiky hodnocení minulé vlády svržené Ivanem  Ištvanem.

Z jiných pramenů: jak se dívají zaměstnavatelé na budoucnost? Podle průzkumů jsou podnikatelé v Evropské unii skeptičtí.

 

Kde udělali soudruzi akademici chybu? Teda, nikoliv Nečasové a Kalouskové, ale experti na krizi...  Jsou skutečně Pavel Kohout a odboroví ekonomové takoví diletanti?

Proto jsou níže na www.paratdnes.cz zařazeny doslovné rozhovory z mimořádně kvalitními experty a ekonomy České republiky - z ČNB!

Nechápu, nerozumím. Počínaje Mertlíkem a konče Pehem, tudíž od okonomů přes různé politology slyšíme zvláštní věty: euro je velice kvalitní měna, zachraňovat se nemusí.

 

 

Je nejvyšší čas vystoupit z Evropské unie. Její vnitřní dluh je děsivý jako Československa před pádem komunistů v roce 1989! Místo, aby Brusel propustil polovinu (možná víc) úředníků, rozprášil komise, subkomise a podkomise a začal hospodařit, žádá o peníze k navýšení!

Není možné, to napsat slušněji, když slyším tupou konferenci odborů. Zavadil, Středula, Fassman a další soudruzi a soudružky. Prý vláda slíbila růst a zatímco svět prý strašně bohatne a skvěle šlape...

Myslíte, že jste skutečně pochopili trh, byť o něm erudovaně hlásáte? Na úvod je nutno poctivě podotknout, že zatímco Václav Klaus pouze konstatuje fakt, že propad ekonomiky v ČR je dán malou spotřebou občanů, bývalý víceguvernér Niedermayer zmateně v Hospodářských novinách  "Jak nakopnout růst Česka" popisuje jakési teze politicko-ideologické skupiny EU, prokurista Karel Kříž dokonce v Lidových novinách "Český střádal = metla národa" málem uráží občana, který upřednostnil trh.

Že Německo zprůměrováním měn v podstatě okradlo slabší státy už snad nidko nepochybuje. Dnes se k tomu naposledy vyjádřil i Václav Klaus.

Jedním z důvodů je, že opozice má poslední možnost, jak ukázat, že tato vláda je slabá. Proto ten zoufalý atak všech opozičních sil na vládu. Další měsíce už prudce kormidlo otočí.

Zatímco slabší státy na revalvaci těžce doplácejí, Německo a Merkelová si mnou ruce: do eurozóny jste šli, hlupáci, dobrovolně. A Němci mají pravdu, jako Hitler je nikdo nenutil. Nacpali se tam sami....

 Výborná kondice Německa a jak se obětuje pro ostatní státy. Chudinka Merkelová by si i od úst utrhla. Takže fakta.

Co se vlastně ve Spojených státech evropských děje?

A proč Merkelová udělala se Sarkozym komplot formou výhrůžek a výpalného, jestliže nebudeme "demokraticky proevropsky" jednotní a nezaplatíme JEJICH dluhy! Co mají slíbeno Zaorálek  a Sobotka za ČSSD,  Schwarzenberg a Gazdík za TOP 09, pokud naše občany donutí odeslat peníze na pomoc jejich bank?

Stále se kolem nás hází pojmy jako zpřísnění fiskální disciplíny a monetaristická politika. Jak si to máme přeložit či vyložit?

Asi hodně lidí zarazilo, jak je možné, že bankovní rada České národní banky (ČNB) ve čtvrtek schválila půjčku Mezinárodnímu měnovému fondu. Když předtím guvernér dal jasné, záporné stanovisko. Ale....

Žádám ministra financí, aby zavedl novou daň v České republice po vzoru Merkelové a Sarkozyho.

Nic nového - nejvyšší deficit za svojí historii (rok 2002 - Petr Pokorný
Dvě století byl v USA nejtvrdší kapitalismus a díky němu se na velmi dlouhou dobu usadily na špici pelotonu. Není třeba příliš hloubkové studie, aby byly vidět změny, které nastávají.

Pomáháme zlodějovi, aby nekradl ještě víc, či dokonce nevraždil. Tak by se dal parafrázovat výsledek nočního sammitu v Bruselu. Ale je to správná dohoda? Krátkodobě ano, na půl roku bude klid. Jenomže stejně dluhy někdo zaplatí. Kdy to bude a kdo to bude? Německo je nejbohatší. A jsme prý na něm závislí.

Je hodně občanů, co jsou zoufalí z poplatků, které si účtuje Česká spořitelna či  další finanční ústavy. Je však dnes již prokázáno, že občané platí strašně malé poplatky. Podložme si to důkazy.

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...