Miloši Zemane, vy jste fakt, ale fakt génius

V době, kdy se ve stavebnictví nejvíce rozkrádalo, peníze tam tekly proudem a stačí se podívat do materiálů, kolik se prošustrovalo bez soutěží a kámošům (2004) jsme tedy byli vysoce úspěšní....

Pak jste hezky popsal zadlužování, abyste vyslovil geniální myšlenků vám vlastní - parafrázuji:

 

Zemanova poučka

máte li malý plat, musíte utrácet, utrácet a utrácet a jedině tak se dostanete k bohatství...

Jak geniální, jak jednoduché!


Prezident Miloš Zeman řekl

V minulém roce jsme měli tu drzost, že se neproinvestovalo 20 miliard, pokládat za šetření. Že novináři, jako obvykle neinformovaní, jásali nad ušetřením 20 miliard. Takže deficit nebyl očekávaných 100, ale 80 miliard. A když se podíváme na tu strukturu, tak jsme 20 miliard neproinvestovali. A ještě jsme měli tu drzost se chlubit, jak úsporně hospodaříme.

Ne, na tyto koniny snad ani nelze smysluplně reágovat. Kdyby totiž těch 20 miliard bylo navíc a stát by to neutratil, tak samozřejmě by to špatně bylo. Ale protože těch 20, notabene 80 miliard bylo další zadlužení, je to snad dobře, pane (ne) myslící prezidente České republiky Miloši Zemane!
Takže když byla krize ( a nebyla naše, ale ze západu, Miloši Zemane), tak je to stejné, jako když dostáváte malý plat. A když dostáváte malý plat, milý Miloši Zemane, tak nebudete jezdit na Seychely, ale prostě počkáte s utrácením, než zase budete mít větší. A jestliže toto pokládáte za nesmysl, tak zase já tvrdím, že jste ten váš pověstný idiot, kterým se Miloši Zemane tak rád oháníte.

Dluhem k bohatstství

Je sice pravda, Miloši Zemane, že peníze projedené, či utracené za cestování jsou horší, než prostavěné. Ale dluh na byt je snad menší zátěž při splácení, než za jídlo?

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Ježek
před 2 roky

Toto je laicky neskutečně popsaná pravda,kterou laicky přečte český čtenář........a prdel mu někam utekla.....bohužel s humornou nadsázkou,dnes v této době to neumím říci jinak a to jsem to podagrující abstinenční hovado volil....taky bohužel..

Franta
před 2 roky

Nejste sám, já také, bohužel....

Zeolit
před 2 roky

Vítr fouká od nezodpovědných levičáků:

Odbory: Návrh rozpočtu není prorůstový /titulek v médiích/

Zeolit
před 2 roky

A co Španělé? Jesli se nemýlím, tak ti se proinvestovali/prostavěli k těžkému zadlužení. Asi žádný národohospodář neporadí šlapat na dluhovou "brzdu" až na dno, ale v době, kdy se zvyšuje HDP, by se měl státní dluh snižovat. Zeman a další výtečníci znají z Keynese jenom polovinu toho, on tvrdil.

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...