Spor Peroutka, Hitler a prezident Zeman jako velký pšouk měsíčního miminka

 

bohém ze sekce mariášníků Ferdinand Peroutka
Bohém ze sekce mariášníků
Ferdinand Peroutka

 

Divadlo, které se strhlo zásluhou vnučky Ferdinanda Peroutky a bojovníků proti prezidentu Zemanovi, je o stále stejném: motiv prezidenta Zemana je znám, zatímco zarputilí sluníčkáři hledají pšouk miminka, který zmizel étericky neznámo kam.

 

Nic není černobílé a tak ani na text napsaný v době "Hitleriády" nelze nahlížet očima dnešní doby. Je to stejné, jako když vrah má velmi milou tvář. Máme právo soudit lidi, kteří k osobě budoucího vraha vzhlíželi s obdivem, když my už pozdějí víme, že to byl vrah, v případě Hitlera masový vrah? Navíc, známe nějakého Peroutku jako někoho, kdo něco napsal, nebo jako osobu, která nemusí být morálně totálně čistá?

Historik a politolog, profesor Jan Rataj: v tom článku je Peroutka až příliš k Hitlerovi a nacistům empatický, když ztotožňuje obdivně s nacistickým vůdcem a nacismem Hitlerem celý německý národ. Demokratické Německo zahnané do exilu či do koncentračních táborů jako by neexistovalo. V oslavné stati na Hitlera přebírá věrně floskule nacistické propagandy. Píše, že A. Hitler „mluví jako Němec, myslí jako Němec, jedná jako Němec“. Přebírá i nacistický slogan, že Německo je Hitler a Hitler je Německo. Hitler prý přinesl německému národu „pronikavé úspěchy“ a proto není větší hrdina v německé síni slávy než Hitler. Německý diktátor se stává vůdcem nejen Němců, ale i ostatních národů – tato slova Peroutka adresuje české veřejnosti 26. dubna 1939, v době, kdy už jsme byli okupováni. Říšskoněmeckou státní loajalitu osvědčuje zdůrazněním, že A. Hitler je také „český státní vůdce“.

  A i toto lze dohledat třeba v Mladě Frontě DNES

Ta písnička je stále stejná: sveřepí šakali zavile vyli...

A prezident Miloš Zeman nevyje se smečkou šakalů tak, jak od něho prozápadní smečka očekává! A za to, že se v mezinárodních otázkách nechová jako plazivý podřízený pes, ale vůdce smečky, mu většina národa děkuje, zatímco sveřepí šakali zavile a zuřivě vyjí...

 

Rubriky: ~ Štítky:

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
p.
před 8 měsíci

Co se Hitlerových aktivit týká, ty zřejmě měly, před r.39 velkou podporu většiny, a to nejen Němců.
Stačí číst názory dnešní, třeba české většiny, a je celkem jasné, že Vůdcovy názory jsou celkem běžné. Jenže, narozdíl od A.H., který vyrůstal v dobách nadřazené bílé rasy, která to měla též vědecky doložené, mají dnešní generace přístup k mnohem většímu množství informací; jenže ne každý je schopen vidět dál, než do prvního výčepu a data analyzovat, řekněme, "bez emocí", pochopit příčiny a následky vlastních činů, když mnohem snazší je řešit ty druhé.
Aféra kolem Peroutky je opravdu malicherná, jenže pan prezident si prostě nedokáže pomoct, ale každý, kdo byl někdy v kontaktu s alkoholismem, to chápe, a proto doporučuji k jeho osobě více tolerance a shovívavosti. Není důvod na někoho útočit kvůli, s prominutím, nějakým kecům založených na domněnkách a nechopného říct "omlouvám se, zřejmě článek opravdu neexistuje, a tudíž jsem ho ani nemohl číst". Je celkem běžné, když dospělý člověk má sebereflexi mladého chlapce, pokud jeho duševní vývoje ustane předčasně. Jenže v případě pana Zemana, který měl obrovský potenciál, který, s prominutím, prochlastal, je to fakt hodně smutné. Takže ne z nějaké úcty, ale z ryzího lidského soucitu, by měli ti, kdo na něj útočí, prostě mlčet!

Ježek
před 8 měsíci

Nesmírně krásně vyjádřeno

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...