Je těžké někdy odlišit zdánlivou dobrou radu občanům od dobře maskované reklamy. V pražském deníku METRO vyšla rada pro úzkostlivé maminky (ale nejen pro ně), jak si poradit s pitným režimem. A rozumná.

Sociální inkluze je v sociologii  „vyšší stupeň integrace postižených nebo znevýhodněných jedinců do společnosti a jejích institucí“. Inkluze znamená nejen formální zahrnutí do společnosti nebo organizace, nýbrž také přijetí ze strany ostatních členů skupiny. Vyžaduje změnu postoje od rezignovaného „musíme je vzít mezi sebe“ k uvědomění, že každý člověk je nějak odlišný.

V dnešní porcičce tipů a triků na vás čeká návod, jak deaktivovat blikání prvků z webových stránek ve Firefoxu, tip pro zakázání zobrazování ikonky schránky ve Wordu 2003 při vložení textu, jak zkusit odstranit neodstranitelná data z disku, jak zakázat vypalování v XP, či jak zobrazit jméno uživatele a počítače v popisku Tento počítač a jak změnit velikost miniatur u náhledů obrázků.

 

Hard disk
Hard disk

Ta ztráta dat je k zoufalství, občas k vzteku. Staré počítače se vyhazují funkční, nové nevydrží ani tři roky. Na jejich hraně odcházejí. Většinou po záruce. Ale proč?

Další a další polský hnůj na našem jídelním stole. Pokud výrobu doporučila americká firma a dává tam hnůj americký, dnes nezjistíme. Ale osobně jsem je ochutnal a rozdíl je jako mezi oslem a koněm. Oba mají čtyři nohy...

 Magazín Tiscali autor: Martin Bach

O ochraně soukromí v digitálním světě a hrozbách sdílení informací se službami jako je Facebook vycházejí tisíce článků ročně. Práce s obrovským množstvím dat, které sociální sítě sbírají, má ale i jiné, poměrně nečekané důsledky.

Ano, i já s úžasem sleduji, že je naprostá záhada, jak je možné, že lidstvo nevymřelo dřív, než se dostalo do 21. století informačních technologií.

Zákon z Bruselu (připravovaný), pod který se podepsal i agresivní europoslanec Lidovec Svoboda je prazvláštní. Jistě, je tam zatím vloženo slovíčko "komerční", ale to lehce může zmizet jako u výběrčích OSA.

 

Demarkační čára
Demarkační čára

Pokud muž nabídne před patnáctými narozeninami vyspělé dívce pohlavní styk, je odsouzen. Pokud se před stejně starou, přitom vyspělou dívkou muž obnaží, je deviant a je souzen.

Je nepochopitelné, že Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) obtěžuje s kdejakou volovinou, ale tam, kde jsou občané šmírováni a leze se jim totálně do soukromí, ničemu nebrání a dokonce jsou celoevropsky (dle kritérií západní svobody) "šmíráci jako Call centra" podporovány granty.

Poradna|18. dubna 2015|0 komentářů|2 fotografie|Pokračování...

Mávátka, chrastítka a řehtačky na vítání alegorického, plechového cirkusu USA z východního Pobaltí prý zde: :  tiskové a kulturní oddělení  Americké centrum

Kontaktujte nás

Čtrnáctiletá dívka zdědila po svém otci statisícové dluhy, stala se tak nejmladší bankrotářkou v Česku.

Mobilní operátor a zároveň poskytovatel internetu ví vše nejen o vašich hovorech, e-mailech, ale i o vašem pohybu. Tyto údaje musí uchovávat. Klient si svá data může vyžádat. Stejně tak ale policie či ČNB. Podle expertů se monitorování nelze vyhnout. Leda nechat zapnutý telefon doma.

Pokud si kliknete na jejich stránky, sice najdete jména, ale... Ač nic nežádáte, ač jste nikam nepsali, příjde vám tento mail!

V polovině roku 2012 jsem poprvé otestoval banku, která měla tak jednoduchou smlouvu, že to bylo až podezřelé. Žádné ohlupování, pravidla jasná, jednoznačná. Na našem trhu až nenormální.


Každé auto už musí ukázat, že mu uniká vzduch z pneumatiky

Od 1. listopadu musí výrobci aut splnit novou povinnost. Nefunkční systém neprojde státní technickou kontrolou.

 

Dnes se spouští zkušební videoprojekt 5P. Kliknutím myši na obrázek (velký viz výše) naskočí video ve formátu MPEG-4, spustitelné ve všech prohlížečích. Změnu dílu a název najdete vždy na velkém obrázku. Pokud novinka zaujme, bude se pracovat na přímém spouštění formátu klasické televize.

Přesnou analýzu ve státě, postihnutém totální bankovní katastrofou, sepsal Pavel Kohout.

Přechod e-mailové služby od Seznam.cz na novou verzi mohl způsobit některým uživatelům nepříjemnosti. S novým systémem totiž bylo bez upozornění zrušeno přeposílání některých zpráv na jiné účty. Uživatelé se tak nemuseli dozvědět ani o fakturách.

Exekuční příkaz na zaplacení 20 tisíc korun za dlužné výživné. Předběžné náklady exekuce jsou vyčísleny na 96 tisíc korun!

 

Rozdupat, rozkopat, zničit, zpronevěřit a další hlášky vedení mozkového trustu ČSSD dostává pozvolna na frak. Jak chtějí rozkrást druhý pilíř?

Nebudeme se nyní zabývat parametrickými čísly. Těm rozumí pouze pár odborníků. Podívejme se na to očima politiků ČSSD: Mládka a Sobotky ale i dalšími a naším selským rozumem.

znělo minulý týden na Nově, novináři se předháněli v líčení zoufalství jedné dámy, která chudák už půjčku nedostane, přestože už žádný dluh nemá a vše uhradila. Prostě vláda zase udělala svinský zákon....

Lidem v České republice klesají reálné příjmy a stoupá počet těch, kteří si začínají půjčovat i na běžný chod domácnosti. Za půjčení pěti tisíc korun ale mohou zaplatit i desetitisíce. Novodobí lichváři mají žně, slabá finanční gramotnost Čechů jim k tučným ziskům nahrává.

(Reakce na článek 5+2 dnyHolírna po Česku: Musí platit, i když nic nedluží)

Máme nezávislou justici, máme nezávislý Ústavní soud, zákony může připravovat pouze zástupce justice, advokacie a práva,  precendenty dělá opět spící justice. Tak proč nadáváme ostatním politikům

Firmy prodávající zboží na předváděcích akcích pro seniory přišly s fíglem, jak obejít novelu občanského zákoníku. Ta jim znemožnila používat trik, kterým při dodání zboží až do domu mohly zákazníky připravit o možnost odstoupit od smlouvy. Prodejci si ale rychle našli nový. Zákazníkům dávají podepsat, že jim prodané zboží budou i opravovat.

 

Velice těžko se hledá zrušení a jediný návod:

Pokud si dáte http://www.paratdnes.cz/ jako domovskou stránku, v liště nahoře najdete ode dneška vše nejpotřebnější.

Rodinná dovolená u moře: "emáte na ni dostatek peněz? Nevadí! Naše exkluzivní půjčka vám je zajistí." Podobné slogany se na nás v letních měsících valí doslova ze všech stran.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) spolu s ministerstvem zemědělství spustila v úterý webové stránky Potravinynapranyri.cz, na kterých se nachází seznam klamavých anebezpečných potravin. Ministerstvo chce zveřejňováním chyb tlačit na nepoctivé výrobce a prodejce potravin.

Poplatek za kartu (používání) 200 Kč je účtován jednou ročně, na základě Vaší žádosti o kartu a její vydání, dle sazebníku České spořitelny, a.s.

Nefiltrované pivo: uměle zakalené a cezené filtrem

Mikrobiologický rozbor, který pro HN provedli pivovarničtí specialisté z pražské Vysoké školy chemicko-technologické ukázal, že jako "nefiltrovaná" se prodávají i piva uměle zakalená či bez živých kvasinek.

Společnost Air Bank a.s. daní svoje příjmy na území svého sídla, tj. České republiky a to v souladu se zákonem o dani z příjmu právnických osob (zákon č.: 586/1992 Sb.) Příjem z těchto daní je tedy příjmem rozpočtu ČR.

Jste otráveni reklamami? Nebaví vás být sledováni? Obtěžují vás bannery? Nainstalujte Adblock Plus, získejte opět kontrolu nad internetem a změňte způsob, jakým web prohlížíte.

iDNES.cz / Finance

Řada lidí vůbec netuší, co je u zubaře zdarma a za co se již platí. Najít v čekárnách ordinací alespoň orientační ceníky je spíše výjimka. A s vrtačkou v puse se dost těžko ptá, kolik bude ošetření stát. Někteří zubaři dokonce své pacienty mylně informují a inkasují peníze neoprávněně.

 

Nechvalně známá firma Online Investment Group, která po lidech vymáhá peníze za použití jejích sportovně zaměřených internetových stránek, přitvrzuje. V těchto dnech tisícům Čechů dorazily do schránek oficiálně se tvářící obálky s modrým pruhem a výhrůžkou soudními tahanicemi.

Na nekalé praktiky upozorňuje jak Česká obchodní inspekce, tak organizace na ochranu spotřebitelů. Radí nekomunikovat a nic neplatit.

Praha - Hitem pro zoufalé zájemce o peníze, kterým většinou už žádná banka nepůjčí, se v poslední době stávají SMS půjčky. Stačí vyťukat jednoduchý kód a peníze jim okamžitě přistanou na účtu.

Zdroj:peníze.cz

Ani nevíte, kde se vám ta natržená stovka v peněžence vzala. Asi vám ji vrátili v nějakém obchodě, ale možná jste ji nějak poškodili sami... kdoví. Teď každopádně stojíte u kasy v supermarketu a hádáte se s pokladní, že bankovku musí vzít. A pokladní že ne a volá si na vás vedoucí.

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...