Také se vám zdá letošní globální oteplování jaksi vymknuto z kloubů? Co by asi řekli Hrušínský, Brodský či Řehák v Rozmarném létu, nebo Josef Kemr „Na samotě u lesa“?

Měli bychom se vrátit ke zločinům, které se udály před zahájením stavby přes České středohoří. Osobně jsem upozorňoval snad všechny ministry na zločiny, které se ve výstavbě staly. A nebýt závalu, smáli by se nám dodnes. Kolik času strávil na jednáních starosta Velemína Skalický snad ani nejde spočítat.

Na letošních Trampských Pikovicích Vás uvítáme

v kempu v Pikovicích obec Hradištko na řece Sázavě
21.5. v 11:00

 

 

Kanadský premiér Justin Trudeau odmítl nabídnutou Ruskem pomoc v hašení lesních požárů, jež zuří v provincii Alberta, informuje mezinárodní kanadský rozhlas RCI. Politika je důležitější, než životy a zdraví obyčejných lidí. A katastrofa se šíleně šíří!

Fort McMurray -  v kanadské provincii Alberta se během 24 hodin rychle požár rozšířil na 850 čtverečních kilometrů!

Ačkoli se v posledních letech duben svými příjemně vysokými teplotami řadil spíše k letním měsícům, letos vlivem proudění arktického vzduchu připomíná více leden. A situace v Evropě se navíc hned tak nezlepší. Chladněji  bude až do června.

Rodištěm slavného hudebníka je Slánsko, konkrétně Zlonice, které už dříve proslavil muzikant z nejznámějších, Antonín Dvořák. Tady se 11. února 1905 Eduard Ingriš narodil. Tatínek, výtečný houslista a původně vojenský kapelník, pracoval později na železnici, díky čemuž se rodina často stěhovala.

 

Jedině folk
Jedině folk

Nějaký Kamil Střihavka, ale když to rozbalí Wabi Daněk, to je něco...

 

Nádherný příklad zmatenosti lidí v dnešní době. Psát o písních, přátelství a přírodě by bylo stálé opakování a posázavská stezka je krásná, takže krásnější nikdy nebude. Pokud ji člověk nezničí…

 

Příroda|25. května 2015|0 komentářů|22 fotografií|Pokračování...

Ahoj kamarádi,

po dvou úspěšných ročnících Trampských Pikovic vás zveme na třetí ročník, který navazuje na předchozí ročníky Pikovic, kterých bylo více jak dvacet.  Opět se sejdeme v areálu tábořiště Pikovice u zlatonosné řeky Sázavy a to v sobotu 23.5.2015 .

 

Logo Prague - AIDS příjde
Logo Prague - AIDS příjde

Varování pro všechny občany a návštěvníky Prahy: nedotýkat se, těžce nakažené! Součástí Pochodu Propojených Pinďourů budou stříkačky AIDS a nastavení konečníků!

Podle Soukenky se ale nikdo z nadačního fondu o Rittigovy děti nezajímal. "Do doby, než sám Ivo Rittig začal uveřejňovat fotografie svojí rodiny, jsem ani nevěděl, že nějaké děti má".

Country Pikovice na Sázavě 2014 - setkání vodáků a trampů 

opět jeden z dní, kdy lidé zapomněli na běžné starosti a mohli si užívat přírody, folku, country a prostě všeho, co k tomu patří.

Příroda|3. června 2014|3 komentáře|34 fotografií|Pokračování...

Letošní Trampské Pikovice budou 24.5. opět v Pikovicích. Můžete se těšit na věhlasné kapely, fajn kamarády, dobré pivo a jídlo, jízdy na kánoích a kajacích. Vezměte si na festival karimatky, celty, deky, lavičky budou opět u občerstvení.

 

Možná by bylo dobré připomenout, že Václav Klaus napsal knihu. A hlavně, kdy tu knihu napsal. Protože s ní souvisela nenávist k myšlence, kterou Václav Klaus razil. A Angela Merkelová včetně bruselské honorace vydávala přímo nenávistné skřeky.

 

Ladova zima
Ladova zima

Stále se tvrdí, že už není, co bývalo. Stále se tvrdí, že „Ladovy zimy“ zničilo globální oteplování. Opravdu?

Washington - Americká vláda poprvé potrestala provozovatele větrných elektráren za to, že lopatky jejich větrných turbín ve velkém zabíjejí ptactvo.

Díky moc. Strašně jsem si oddechl. Já už se fakt bál, že mě přesvědčí a pivo nebude kde ochladit! Moc moc děkuji.

Slavnosti Svatý Jan pod Skalou, dravci a myslivecká mše

 

Pacifik z Braníka
Pacifik z Braníka

Ráno chmurné, deštivé, zatažené a představa celodenního sezení venku moc velké nadšení neskýtala. Ale cesta do Bráníku, Mekky to „Pacifického expresu Praha, Čerčany, Dobříš, Paříž“ už přece jenom ukazovala vlídnější tvář“. I s babičkou funící lokomotivou.

Příroda|19. května 2013|4 komentáře|31 fotografií|Pokračování...

Potvrzeno: první ročník Trampských Pikovic, které volně navazují na již ukončenou šňůru Pikovic - Setkání pod Medníkem.

Jakoby nestačilo, že se z povrchu zemského po amnestii vytratila drahá a milovaná předsedkyně Nejvyššího soudu ČR Iva Brožová.

Příroda|20. března 2013|0 komentářů|5 fotografií|Pokračování...

Milí kamarádi, vypadá to, že

XX. ročník Setkání pod Medníkem

Mirek-patrik2

Ostudné peripetie selhání demokratického režimu při schvalování dálnice D8 upadají v zapomnění. A nakonec jsou paradoxně jakoby všichni spokojeni: jedni mají svou dálnici a druzí zase pravdu.

Správa Národního parku Šumava zahájí v týdnu od 23. dubna do 29. dubna registraci pro splutí Vltavy v úseku od Soumarského Mostu po most u Pěkné. Tak jako v uplynulých dvou letech se bude provádět buď prostřednictvím internetového registračního systému na stránkách www.npsumava.cz, případně v povolené době splouvání přímo v nástupním místě Soumarský Most.

Známe již někeré dílčí informace, jak toto setkání bude obsazené. A jsou i další aktuality.

http://www.countryradio.cz/img/logo/logo7.pngPotvrzeno s předstihem: letošní XX. ročník Pikovic se uskuteční podle informací pořadatele skutečně 19.května.

Kapitán Kid VelínskýTrampský písničkář a spisovatel Jaroslav Velinský, přezdívaný Kapitán Kid zemřel v neděli ráno v nemocnici v Ústí nad Labem.
Kapitán Kid Velínský

Teda nevím jak komu, ale horka a sucha, která zužují severní část planety, jsou už neúnosná. Především bezdomovci dělají co mohou, aby se ochladili.

To není vtip, ale katastrofický scénář klimatologické party. Ještě měsíc nazpět byly u většiny klimatologů vztyčeny varovné ukazováčky:

Miliardářův odchod znamená konec zlatých časů pro Modravu. Peníze, které vesničce putují z jeho daní, ji totiž drží nad vodou. Např. letos čeká Modrava z odvodů fyzických osob 19 milionů Kč. Díky tomu, jak tyto peníze tekly do modravského rozpočtu, dostávali její obyvatelé např. každou zimu příspěvek na vytápění až 14 tisíc Kč, peníze na dopravu atd. S odchodem Bakaly do Švýcarska nastává utrum.

Přestože mám rád Zelené jako "osinu" za jejich podvody s biomasou, biobenzínem, bioelektřinou z větrníků či fotovoltaických článků a dalších biokeců, neznamená to, že na ochranu přírody rezignuji. A přesně toto se přihodilo na Šumavě, kde jsem jednoznačně proti kácení, protože příroda si poradí sama, když jí necháme volný průběh.

Z nezájmu sponzorů o tradiční country festival na Sázavě v Pikovicích a jeho zrušení nahrálo vzniku zatím malého festiválku ve Skochovicích. Dobrovolné vstupné a příjemná atmosféra u posázavského Pacifiku na Dobříš a Čerčany pod železničním mostem do Měchenic doplňoval hudbu kouř táboráku a kovbojské ukázky.

XX. ročník Setkání pod Medníkem

Milí kamarádi, vážení přátelé a příznivci setkávání pod Medníkem

Pikovice 15.5.2010 Sobotní festival v ráji trempů dávných let - Pikovicích u Prahy na Sázavě se tentokrát naprosto odlišoval. Deště, zima a chlad. Ale v sobotu se přece jen počasí trochu umoudřilo a přestalo pršet.

České středohoří, dálnice mimo pověstnou E 55, zdržovaná Miroslavem Patrikem a stranou Zelených. Jaká je pravda, jaká je současnost? Muselo to tak být?

To jsou věci, to jsou věci... Ještě před pár měsíci jsme kupovali chladiče do domů a zelená fantasmagorie nás ujišťovala zimním úpalem, aby dnes konstatovali obyčejní občané:

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...