Pro kterou zemi není americké přátelství smrtící? Turecko...

 

Stále více se ukazuje, že spojit své přátelství s USA je jako se přátelit s jedovatým hadem. Nyní začíná stejně jako v Sýrii ministr zahraničí Kerry čelit obviněním z tureckého masakru a stejně jako v Sýrii zoufale ukazuje na jiné!

 Fethullah Gülen
Fethullah Gülen

Za normálních (dle našich poměrů) okolností je Erdogan stejně jako Saddám Husajn či další diktátoři tragédií pro občany své země.

V systému arabského (východního) myšlení je stát bez diktátora katastrofou a rozvratem země se statisíci mrtvých!

A tuto šablonu lze vložit do kteréhokoliv blízkovýchodního státu! A důkazy jsou jednoznačné!

A zatímco lidé jako je Václav Klaus to vědí velmi dobře, šílenci kolem vlády USA jakoby to nechtěli slyšet. Otázkou je, zda to naopak naprosto přesně neví také (přece nejsou na hlavu padlí) a zda právě těchto likvidací nezneužívají k totálnímu rozvratu zemí, kde bylo bohatství a hlavně ropa, bez které USA zatím neuměly žít, a potřebovaly přejít na výrobu vlastní. A změna kurzu Turecka, Izraele v součinnosti i se Sýrií byla poslední týdny očividná! Mimochodem, vážně ani Rusko nemá potuchy, co se v Turecku děje? Navíc v den návštěvy ministra zahraničí USA v Moskvě? (doplnění - zde nejde o ropu, ale o změnu kurzu podpory)

Samozřejmě nemáme přesné informace!

Máme však výhodu, že můžeme (zatím) svobodně myslet. Můžeme porovnávat. Skutečně je náhoda, že duchovní Fethullah Gülen žije dlouhá léta v USA, který je ten podezřelý? Nevíme, zda je na tomto převratu jeho přímá účast, mohou to být pouze úskoky, ale už to, že skutečně duchovní Fethullah Gülen žije léta v USA a má velký vliv v Turecku, že je ve spolupráci s tajnými službami USA a USA by vůbec, ale vůbec netušily, co se v Turecku děje dle ministra zahraničí Kerryho, vypadá velice silně nevěrohodně.

Jistě, zabýváme se spekulacemi, ale hrozba války, turbulence a destrukce i východní Evropy nás musí připravovat na nejhorší. Proto my, kteří máme trochu více kontaktů, musíme být v pohotovosti 24 hodin denně. Jak je vidět, jugoslávský scénář může přijít přes Polsko a pobaltské státy k nám, než se stačíme nadechnout, a hrozby jsou stále silnější. Americké NATO už vyhrožuje každému vyjma samo sobě!

Rubriky:

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Jan
před 3 měsíci

Je zajimave, ze hned po puci Erdogan obvinil USA z pripravy puce k jeho odstraneni. Hodne oficiru pucistu bylo i z americke zakladny v Turecku. USA oficielne nic nevedely? Hahaha...A ze by za to mohl turecky starec v USA? Asi stejne verohodna informace jako leta o Bin Ladinovi, ktery mel ohrozovat USA.

Analýza
před 3 měsíci

Odpovede je treba hladať na matrix-2001.cz a na prvopodstate.com

Analýza
před 3 měsíci

Odpovede je treba hladať na matrix-2001.cz a na prvopodstate

+++
před 4 měsíci

Žádám okamžité ukončení asociační dohody Evropské unie s Tureckem a uvalit sankce na Turecko!!!!!!!!!!!!!
Už pozatýkáno šest tisíc lidí, včetně zadrženo i 2745 soudců!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Erdoganovy čistky nepatří do 21. století!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lomcovák
před 4 měsíci

S analýzou se blýsknul překvapivě i bulvární EXTRA. :-)

VÝHLED DO BUDOUCNOSTI: Členem Evropské unie bude chalífát jménem Turecko
Turecký prezident Recep Erdogan potlačil pokus o převrat v Turecku a posiluje svou moc. Už nyní je mocnějším mužem než celé vedení EU dohromady. Erdogana poslouchá Angela Merkel, Barack Obama a pozornost k němu upírá i arabský svět. Erdogan má reálnou moc přetvořit Turecko v chalífát a tento chalífát pak dovést do Evropské unie.

Zdroj: http://www.extra.cz/vyhled-do-budoucnost...

Lomcovák
před 4 měsíci

Takových spekulací cui bono vám taky klidně vygeneruji spoustu.

Američani trénovali na státní převrat v Rusku. Až odjede Putin na tradiční srpnovou dovolenou potápět se do Sotchi, vyrazí v Moskvě 50 000 zrádců z řad armády, úředníků a oligarchů, protože mají své ulité peníze v bankách na Západě.

Nebo! V USA jsou dvě tajné služby: notoricky známá CIA (Central Intelligence Agency) a vojenská rozvědka DIA (Defense Intelligence Agency). Zatímco CIA zakládá, řídí a financuje různé tyto Islámské státy a Al-Kajdy, DIA se snaží bojovat proti CIA a usvědčit CIA např. z podpory islámských teroristů v Libyi a Sýrii. Bývalý ředitel DIA, generál Mike Flynn (ve funkci do srpna 2014, věk 58 let), je nyní Trumpův poradce pro zahraniční politiku. DIA mohla chtít podpořit turecký armádní převrat, sekulární směřování Turecka a tím i ukončení migrační krize v Evropě.

Nebo! Jedna regionální velmoc z pátku na sobotu mlčela, také využívá tureckou leteckou základnu Incirlik Air Base a osobně nesnáší Erdogana kvůli jeho osmansko-imperiálním sentimentům. Je to Saúdská Arábie. Také se Saúdské Arábii a Kataru mohlo nelíbit, že se Erdogan před dvěma týdny začal sbližovat s Ruskem a možná už nechce proxy-válčit v Sýrii za plynovod z Kataru do Evropy, když Katar má zásoby zemního plynu na 200 let.

K tomu také čtenář Looney na zerohedge.com trefně zmiňuje:

Just a refresher… In February of 2011, Assad refused signing the Qatar Pipeline Deal and instead, within 10 days, signed the Gas Pipeline Deal with Iran and Russia. Three days later (on March 15, 2011) the Saudi-paid protests against him started in Syria, which eventually turned into the Syrian War.

Já si myslím, že opravdu šlo v uvozovkách jen o převrat statečných tureckých vojáků proti Erdoganovi a s načasováním prostě jenom čekali, až Erdogan odjede na dovolenou. Nějaké vyjednávání Erdogana s Ruskem v tom načasování pak nehrálo žádnou roli.

+++
před 4 měsíci

Po těch probíhajících šílených čistkách v Turecku je krvavý diktátor Erdogan stále partnerem USA a Evropské unie?! Jsme v 21. století, nebo ne?!

+++
před 4 měsíci

Ale prosím vás: "změna kurzu Turecka, Izraele v součinnosti i se Sýrií byla poslední týdny očividná!" Cha!

Přece ruští turisté měli 9 měsíců zákaz cestovat do Turecka a turecké hotely byly poloprázdné - na vrcholu letní sezóny.

Falešný, vychytralý islamista Erdogan jen začal dolízat za Putinem, omlouvat se za sestřelenou stíhačku (což ho nic nestojí a život pilotovi stejně nevrátí), a místo své jednotvárné mantry „Assad musí odejít“, Erdogan něco zakuňkal, že narovná vztahy se Sýrií.

Adolf Hitler měl alespoň tolik cti v těle, že se zastřelil a nedolízal za Stalinem a Rudou armádou. Na rozdíl od Erdogana.

vidlaak
před 3 měsíci

Zajimalo by me, jestli ten obrat Erdogana souvisel s prozrazenim pripravy puce proti nemu, a ktera tajna sluzba
mu tuto informaci "prihraala".

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...