Jsme proti válce! Nepřátelé nejsou ruští vojáci, ale naši politici.

 

Marek Obrtel
Marek Obrtel

 

Občane Schwarzenbergu, občane Kalousku, občane Štětino a vy ostatní, co voláte po boji s Ruskou federací. Neumíte si ani představit, jakou sílu jste proti sobě postavili!

 

MAREK OBRTEL

Podplukovník, iniciátor

Vojenský lékař, velitel 11. polní nemocnice v Afghánistánu, sloužil na misích AČR v Kosovu a v Bosně a Hercegovině. Nyní ve výslužbě.

 

JSME OTCOVÉ OD RODIN

Nejsme v aktivní službě a nepodléháme armádnímu velení. Máme rodiny, máme ženy a děti, a jen postavení otců od rodin nám velí chopit se zbraní v případě, že se nám ve spolupráci se všemi lidmi dobré vůle nepodaří zastavit politiky, kteří volají po zbrojení a odvodech. Nedopustíme, aby naši nejbližší trpěli stejně, jako trpí ženy a děti v ulicích novorosijských měst. Nenecháme zabíjet bezbranné, své nepřátele známe.

 

První poradní ohně – mise splněna! Co bude dál?

 

 

Přátelé, vojáci!

Bylo deštivo a chladno, nicméně nálada byla od začátku až do konce přesně taková, jakou jsem si ji představoval dávno před uskutečněním. Ba ještě lepší. A dnes moje tělo zvítězilo nad lží a nenávistí bacilů, které mne dohnaly na zpáteční cestě, takže se můžu směle pustit do svěřeného úkolu: totiž informovat vás o závěrech tohoto prvního setkání rodící se „protivládní“ organizace.

Píšu „protivládní“, protože právě vládní kroky nás spojily k odporu. Ale to asi není třeba vysvětlovat.

Na 1. Poradních ohních ve Strachotíně se nás 1.-3. května sešlo 33. Víte, že se mohl zúčastnit každý, všech 2105 členů fb skupiny „Českoslovenští vojáci v záloze proti válce plánované velením NATO“ mělo možnost přijet a podílet se na budoucnosti nejen iniciativy, ale pravděpodobně i našich národů. Soudě podle ohlasů z prvních dnů po zveřejnění našeho videa (Velký dík, Sašo!) přisuzují mnozí – velmi mnozí – naší iniciativě zásadní a jedinečnou roli mezi všemi občanskými iniciativami, které v posledních letech usilovaly nebo usilují o změnu.

Přehánějí, když nás nazývají Blanickými rytíři, ale jedno je jisté. Nás, vojáky v záloze a ve výslužbě (nenechte se mýlit, značné procento z nás jsou vojáci v aktivní službě a policisté) spojuje – krom přátelství, lásky k vlasti a úcty k životu – jedno: PŘÍSAHA. Známe svou povinnost a hlásíme se k ní. Odměnou jsou nám zatím jen tisíce sdílení strachotínské výzvy a stovky dopisů. Tou skutečnou odměnou nám ale bude teprve pocit uspokojení, až se nám podaří dosáhnout cíle.

Tím cílem je – řekněme – změna společenské atmosféry. Havlovské „blbé nálady“ bylo dost. Je tím blbější, čím dál se vzdalujeme od původních ideí tzv. Sametové revoluce, a prakticky se v takové náladě už ani nedá žít. Cokoliv se mělo změnit k lepšímu, nakonec se jen zhoršilo. Namísto přísně proruské orientace je nám dirigována proamerická, lži komunistů nahradily lži oligarchů, pravice s levicí se kdykoliv dohodnou na koalici a v opozici zůstal občan sám. Bez možnosti cokoliv změnit.

Občanská válka na Ukrajině nám otevřela oči s konečnou platností. Naši politici dlouhodobě otevřeně podporují ukrajinskou fašistickou vládu a schvalují tím zabíjení civilistů na Donbasu. Snaha o novelizaci branného zákona a změnu přísahy, která by umožnila posílat naše sotva dospělé děti kamkoliv do světa (přesněji na ruské hranice) umírat za zájmy USA, je vrchol arogance moci. A zrůdná myšlenka, že odváděny budou i dívky, se už zcela vymyká chápání.

Jako vojáci v záloze jsme připraveni bránit vlast. Jsme připraveni položit životy za své děti. Jako rozumně uvažující lidé ale nejsme ochotni bezhlavě zabíjet na rozkaz v útočných válkách. A to vnímáme jako skutečný důvod, proč se s námi nepočítá při takzvaném posílení obranyschopnosti.

Snad každý rozumný člověk už cítí, že protestovat nestačí. Ještě žádnou demonstrací a žádnou peticí občané ničeho nedosáhli. Je tedy zřejmé, že náš tlak bude muset být poněkud razantnější. V duchu Memoranda (CZ / SK) hodláme svou vůli ke změně prosadit jen takovou silou, jakou si vyžádá situace, a ačkoliv doufáme ve smírný vývoj, nezdráháme se využít i krajních možností.

Z našeho setkání tedy vyplynulo, že:

 • nebudeme demonstrovat ani sepisovat petice, nebudeme se politicky angažovat
 • vytvoříme organizační strukturu pro případ nouze
 • poslancům a senátorům zašleme dopis a budeme vyžadovat okamžitou odpověď
 • zároveň doručíme výzvu všem bojeschopným mužům, aby se připojili

Na zmiňovaných dopisech se pracuje a jejich znění bude předloženo ke schválení či připomínkám vám všem. Než se tak stane, využijeme dalších Poradních ohňů k setkávání, pomůže nám to při vytváření „mobilizační“ struktury. Účast na plánovaných setkáních volte podle příslušného kraje a nebojte se pořadatelům sdělit kontaktní informace (e-mail a telefon). Bez nich bychom nebyli akceschopní.

Veškeré další informace se postupně dozvíte. Chcete-li se přidat, využijte našich skupin na sociálních sítích FacebookV kontaktě a Komuna nebo se zaregistrujte na tomto webu.

Díky a držte se!

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
miloš
před 7 měsíci

Pane Marku du s Vama

miloš
před 7 měsíci

souhlasim a je mi hodně let ale nenecham aby nejaci šmejdi tady došli a znasilnovali a je ne to jedno dybych měl jit aj sam ale rad se přidam

vostok 123
před rokem

Souhlasim, ze takhle to dal jit nemuze. Protoze kdyz skonci nebo se zklidni jedna zalezitost, tak soudruzi z Bruselu, nebo z New Yorku nebo Tel Avivu spustí dalsi zalezitost, ktera je vzdy jeste horsi. Uklidnil se vztah mezi US a Ruskem a jsou tu bruselsky kvoty araby a cernochy - islamisty. Me to doopravdy pripada, ze uz je to bud a nebo. Buď nasi vlastizradci nebo my jako narod.

Jiří Staudinger
před rokem

No a jakou máš představu? Do ulic nikoho nedostaneš a systém přímé demokracie byl spolu s Okamurou zesměšněn a znemožněn .Čecháčci radši věří Babišovi. Hlavně že je v telce hokej a Nemocnice v růžové zahradě...I ten 89 nám musel zorganizovat STBák Zifčák. Pokud jsme si zaklapli past podepsáním Lisabonské smlouvy a ostrakizovali Klause- jak to, že s tím podpisem tak otálí, tak teď už nám pomůže jenom krveprolití typu občanská válka. (Peticemi se těžko něčeho dosáhne- to musí být každému jasný). Navíc - víc organizačních schopností- viz zblblej národ a červené karty proti Zemanovi- má Šapiro na US velvyslanectví než český naiva. Hrdiny jsme měli být před Lisabonem. Teď je pozdě.

Ordnung
před rokem

Nikdy není pozdě, vždycky je ještě něco co se da udělat , le chce to sebevědomý národ. A především, donekonečna tohle jít takhle nemůže.

Jaroslav Martínek
před rokem

Plně podporuji a vyzývám ostatní občany k následování !
Musíme za každou cenu našim proamerickým politikům zabránit, aby naše děti a vnuky hnali do války za zájmy amerických agresorů.

VELEBNÝ
před rokem

Souhlasím a podpořím !

Čas na změny
před rokem

Sledujte web Čas na změny zašlete váš kontakt. Je třeba sjednotit všechny protiválečné síly českého a slovenského národa.

Radek
před rokem

Krásně řečeno.Jsem s váma.

Bohdana
před rokem

Nesmíme se dát, spousta slušných lidí už má té protislovanské hysterie uprostřed slovanské země dost. Jdeme sami proti sobě. Za svoji rodnou ČR se stydím .Stydím se, že jsem Češka. Ale když se podívám směrem na východ jsem hrdá , že jsem Slovanka

vostok123
před rokem

Prosím, nezastavujte se a pokračujte. Až do splnění cíle. Když je oficiálníé armáda, resp. zbytky armády pod nelegitimním velením, pak je Vaše iniciativa správná/nutná/legitimní. Douvám a věřím, že se Blaník otevírá.
Hodně zdaru

staroch
před rokem

Já říkám ANO!!! Zadarmo se nedáme!!!

Interbulo
před rokem

Veľkú Tartáriu pozná mnoho Slovanov, zatiaľ to nevyťahujú, ale podobne, ako teraz vyšli na svetlo Blanícki a Sitnianski rytieri z ČaSR, tak sa vyjde aj so slávnymi dejinami Slovanov!

Frank
před rokem

Držím palce.

PhDr. Lydie Stočesová
před rokem

Vážený pane podplukovníku, bez podpory občanů - civilistů se neobejdete. Sdílím Váš postoj k situaci, v níž jsme se jako stát a národ ocitli, vážím si Vašeho statečného postoje a bojového odhodlání, jen věřím a doufám, že je cesta k zachování míru nebude muset být dlážděná životy Vás - našich mužů a synů, ale hájit zájmy své vlasti je třeba bez falešných iluzí, a to může udělat každý. Kdysi jsme jako Slované obývali jednu obrovskou zemi, Tartárii, která existovala čtyřicet tisíc let, a je třeba zjistit, proč její jméno i mapy byly vymazány ze všech učebnic a knih o historii a kým. Pak dokážeme pojmenovat svého nepřítele.

proud
před rokem

Jsem prijemne prekvapenej,ze nekdo vi o Tartarii a tedy se zajma o Slovanstvi! Diky. Pridavam se s podporou spravne vlastenecky iniciativy pana Obrtela a ostatnich,uz davno je potreba udelat u nas poradek."Vlada" a s ni ruku v ruce i "spravedlnost" se chova jako totalitni a sobecka,ne jako nami voleni zastupci,mam proto duvodny podezreni ze ani volby nemuzou bejt tedy v poradku!

Dr. Anna Kelsová
před rokem

Zcela souhlasím s paní doktorkou výše, každý profesionální historik v této zemi ví, že naši historii nám psali ti jež nás staletí porobovali tzv. vítězové. Tudíž naše skutečná historie Tartárie atd. .. je jiná a účelně zatajovaná, schovaná v archívech. Tato era po roce 2012 jak říkají mayská a jiná proroctví, má být erou duchovní obrody lidstva a je docela možné, že vždy spirituálně vyspělejší slovanské národy ji povedou(konkrétně Rusové, pan Putin na tom usilovně pracuje). Je povinností nás obyčejných lidí této země podporovat jakoukoliv vlasteneckou aktivitu našich čestných generálů, kteří odmítají nesmyslnou válku bláznivého NATA proti Rusku, doufám, že český národ neprošvihne tuto šanci

Libor
před rokem

Je to dobře, že se našlo více jako 7 STATEČNYCH! Tenhle národ je totálně zdrogovaný jedy z mainstreamu a měl by se probudit než bude pozdě. Jsme Češi, dědicové Karla IV., Jana Husa, Komenského..., Masaryka , patří nám tato malá sladká země kde teče Vltava a stojí Karlštejn. A žádný pominutí a umanutí Anglosasové z Washingtonu, ani připodělaná česká vláda nám nemůže vzít co nám bylo Bohem a předky dáno. Teď nám hrozí srážka Slovanů se Slovany a pak všech s muslimy, přesně podle U-SS-A scénáře. A proč? Aby se U-SS-A zbavili jedním vrzem dvou nenáviděných etnik -Slovanů a Arabů? Se západní kosmopolitní rozvrácenou Evropou se nedá počítat, proto se musíme bránit a ubránit sami. Na východě se je o co opřít...

Anna
před rokem

BRAVO! BRAVO! BRAVO! Vypadá to, že se konečně probudili skuteční Blaničtí rytíři. Vzpamatujte se Čěši a i vy Slováci s námi, Slované všech zemí spojte se, chraňte a braňte svoji národní identitu a kulturu. Je poslední a zatím stále křišťálově čistá, křesťanská, poslední svého druhu v Evropě.

Janka
před rokem

33 statečných může probrat spící a masmédiami obluzený národ. Dlouho jsem čekala na okamžik, až se vynoří někdo, komu jsem ochotna věřit. Bravo!

Ing. Lubomír Bouše
před rokem

Chlapi, bravo !!! Takhle se na ty gaunery musí !!! To by se těm sviním chtělo, abychom my a naše rodiny umírali a oni shrábly zisky za výrobu zbraní a z obsazených ruských území, když my už obsazeným protektorátem jsme.

Flinta
před rokem

Máš tam hrubku, jako prase, ty probolševický kokote!

Interbulo
před rokem

Ty Debo! Veď nenávidíš vlasnú rasu, čo si ty za človeka?:

Ivan
před rokem

Este raz k veci...

V zdroji: http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/3546...

sa pise, citujem cast: "Popularita ruského prezidenta v spoločnosti sa pohybuje okolo 80 percent a samotný Putin sa o ňu vie postarať. Stovky Rusov prišli do sprievodu s portrétmi svojich predkov, ktorí na východnej fronte druhej svetovej vojne bojovali a umierali. Po sérii bilaterálnych protokolárnych stretnutí s prítomnými štátnikmi sa na všetkých ruských televíznych kanáloch objavila tvár Putina, ako s portrétom svojho otca kráča v dave manifestantov. Putinov otec Vladimir bol v roku 1942 ťažko ranený pri obrane Leningradu."

To skutocne Putin kracal s ludmi po svojich nohach priamo cez ulice a namestia...

Naposledy sa takto v USA bez pancierovania presiel prezident Ronal Regan..., a hned schytal niekolko guliek, jeho stastim bolo, ze prezil..., na rozdiel od prezidenta Kennedyho..., ten tolko stastia nemal...

Teraz su uz pouceni, nikdy bez panciera na verejnu ulicu ci na letisko, tlacove besedy na travniku za vysokym pancierovanym murom a v pritomnosti niekolkych preverenych a CIA strazenych medii a novinarov...

balvin pavel
před rokem

abych odepsal = to co pisete - byvaly pres reagan = toho chtel zabit jednotlivec = nebyl tercem amer. cia , jako kenedy = oba bratri kenedy byli zabiti = pred planovana vrazda . protoze cteli znarodnit amer. dollar = fed = to je skupina asi 7? BANKERU , Morgan,rockefeller, deutsch bank , nepamatuji si to presne kolik. tyto banky maji pravo tisknout dollary , a pujcuji je amer. vlade za 2 procenta urok . tak nejak je to , na you tube jsou videa .

Ivan
před rokem

Pred chvilou som na www.nwoo.org napisal:
Ivan napsal:
10.5.2015 (12.00)

http://www.nwoo.org/2015/05/09/svet-bez-...
V Cesku a na Slovensku uz prebieha rovnaka kampan…,
a sice ceski a slovenski vojaci v zalohe (ktori v minulosti presli vojenskym vycvikom) odmietaju verejne ucastnit sa akejkolvek agresivnej vojny mimo obrannych akcii nasich uzemi…!

Okrem toho slovenski muzi nad osemnast rokov v pocte 11 000 sa verejne a v sulade so zakonom distancovali od povolania do armady so zbranou v ruke…! Dalsie desattisice len jednoducho nemali informacie, ze podobny akt mozno kazdorocne urobit najneskor do 31. januara… Na buduci rok teda urcite pribudnu tie dalsie desattisice…

Minister obrany Glvac nedavno prehlasil, ze nasim nepriatelom je Rusko… Mozno jeho ano, ale nie vacsiny obcanov… Asi preto kupuje zastarale vrtulniky pre armadu od USA. Prostrednikom je americky ambasador…, zrejme bude mat od vyrobcov do sukromneho vrecka…, ambasador aj Glvac… Mimochodom byvaly US ambasador Ralph Johnson si uz zo Slovenska odklonil cca 800 milionov vtedajsich Sk, ked zalozil aj s komlicami zo Slovenska v Holandsku firmu, ktora mala do styroch rokov odskodnit obcianskych investorov do DRUKOSU – VYNOSU… Na tento ucel vsak bolo treba zakladny kapital, prave tych 800 mil. Sk, ktore zostali po vytunelovani cca 3,2 miliardy Sk banskobystrickym biskubstvom, vtedy na cela bossom Rudolfom Balazom…! Desiatky ludi, po okradnuti o celozivotne uspory, spachalo sebevrazdu…

Mimochodom ten neokrochanec (v cestine krupan) Glvac pred nedavnom v prejave po umrti nasho zoldaka niekde, kde je aj Slovensko agresorom, povedal, ze s radostou kondoluje vdove a pozostalym… Ak zapadni krvilacni zlocinci vyvolaju globalnu vojnu, dufam, ze uz po troch dnoch budem moct s radostou kondolovat Glvacovej vdove a dalsim jeho pozostalym…

Adela
před rokem

Je povinností každého z nás, bránit tuto zem.
Proto souhlasím s výše uvedeným, budeme ji bránit když bude třeba i proti české vládě, která by nás ve své nebetyčné zbabělosti chtěla poslat napadnout jinou slovanskou zemi.

Marie Novotná
před rokem

Chlapci držte se - potřebujeme vás!

Anna Peterová
před rokem

Anna Jsme na Vás hrdí a moc děkujeme!

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...