Noviny se prodávají hůře. Prodeje klesly o desetinu (to bylo v lednu 2013)

 

Co se dozvíme v roce 2014 po přesunech k Babišovi, Křetínskému a dalším?

Lidé stále méně čtou papírové noviny a časopisy. Průměrný prodaný náklad deníků v lednu klesl na 1,231 milionu, což znamená, že letos v tomto měsíci si každý den koupilo některý z tuzemských deníků o sto třicet tisíc lidí méně než před rokem. Je to pokles o deset procent.

Vyplývá to z údajů Unie vydavatelů.

Nejčtenějším titulem zůstal Blesk se zhruba 390 tisíci prodaných výtisků každý den, což je oproti loňsku pokles osm procent, prodeje Mladé fronty Dnes klesly o dvanáct procent na 233 000 týtisků. Lidové noviny se již drží těsně nad hranicí padesáti tisíc prodaných výtisků denně, což je meziroční pokles skoro o dvacet procent.

Některé tituly propadly i o pětinu

Vůbec největší pokles prodejů zaznamenal deník Hospodářské noviny. Těm se počet výtisků, které průměrně každý den prodaly, snížil v lednu ve srovnání se stejným měsícem loňského roku skoro o čtvrtinu. Prodej tak dosáhl jen necelých 44 tisíc.

 

Kromě novin se letos hůře prodávají i některé časopisy. Významný pokles zaznamenal například Týden, kde průměrné prodeje klesly z 51 000 o celých deset tisíc, naopak Respekt a Reflex se drží zhruba na stejných číslech prodaných výtisků jako v loňském lednu.

Rubriky:

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
xx
před 3 roky

Papírové noviny nebo časopis jsem neměl v ruce už dobrých 5-6 let. Totéž platí o papírové knize.

Když čtu na facebooku před dovolenou povzdech - poraďte, kterou knihu si vzít sebou na dovolenou - jenom se musím smát. No přece všechny a v jedné kapse.

Inženýři z IT sektoru už nemohou udělat více, aby nám usnadnili kdykoli a kdekoli číst knihy, časopisy, informace.

Přesto se najde spousta především vydavatelů a autorů, kteří raději zkrachují, než aby vydali knihu nebo časopis elektronicky.

Už několikrát jsem toto probíral právě s vydavateli zaměřujícími se na elektronické knihy a naříkali si velmi na neochotu právě autorů a některých vydavatelství, vydávat elektronicky.

Co na to říct. Dobře jim tak, jejich postoj je bude brzy stát živnost.

Zeolit
před 3 roky

xx, Vy mně připadáte jako angažovaný občan. Vás by nelákalo napomoct ZKP?
=================================
Příští rok plánuje televize hospodařit s částkou 7,05 miliardy korun. Nejvíce peněz, téměř 90 procent, získá z koncesionářských poplatků. Někteří radní už proto hovoří o možném zvýšení poplatku ze 135 na 155 korun měsíčně.
/Paulczynski, Hlody..., Virtually/
=================================================
Najde se někdo, kdo se pokusí probudit 3,5 mil. koncesionářů a dosáhnout tak ZKP /Zrušení Koncesionářských Poplatků/? Bunga bunga!

Zeolit
před 3 roky

Pokles prodeje Hospodářských novin potvrzuje, že převážná část veřejnosti nemá ani tak zájem o solidní a důležité informace, ale o bulvární tématiku - senzace a drby...

Jsem zvědavý, s čím přijde deník, který avizovala Lenka Zlámalová. A budou to tradiční papírové noviny nebo elektronické?

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...