Putin zasadil další úder: stahujeme hlavní část vojsk ze Sýrie. Mise splněna!

 

Zděšení západních zpravodajců!
Zděšení západních zpravodajců!


Poplach, který vyvolat mezi analytiky je nebývalý. Vystihuje to odpověď Ondřeje Soukupa z Hospodářských novin na otázku redaktora Čt24, že ruské údery v Sýrii byly mimořádně účinné, efektivnější než západní koalice, odpověděl:" Západní koalice tam má v zásadě desítky letadel, ale Rusko tam má čtyřicet letadel."  Jaký je rozdíl mezi několika desítkami letadel a čtyřiceti ruskými už nebylo možné zjistit...

 

Ruské nálety v Sýrii jsou přesné a efektivní, uznává studie NATO

Ruské nálety v Sýrii jsou účinné, a i když tam Moskva nasadila méně letadel než aliance vedená USA, mají její akce proti Islámskému státu a dalším povstaleckým skupinám větší dopad. S odvoláním na důvěrnou analýzu z bruselské centrály NATO o tom informoval německý časopis Focus. Zhruba 40 ruských strojů umístěných v syrské Latákíji zaměřuje až 70 cílů denně. Jejich útoky jsou „přesné a efektivní”, cituje zprávu Focus. Sto osmdesát letadel USA a dalších zemí zaútočí denně jen na dvě desítky pozemních cílů.

Kreml navíc hodlá v blízké budoucnosti nasadit v Sýrii až 140 stíhaček.


Každopádně prezident Putin jednoznačně prohlásil, že v Sýrii mají být několik měsíců a pravděpodobně misi zvládnou za čtyři až šest měsíců. Vstoupili tam 30.září 2016, dnes je 14. března 2016 a rozkaz ke stažení je jasný. Ještě včera hlásali experti ze západu, že tam přesune až 140 letadel, aby druhý den:

Putin nařídil stažení ruských vojsk ze Sýrie, svůj základní úkol podle něj splnila

Stahování armády začne v úterý. Rusko by zároveň podle prezidenta mělo posílit svou roli v mírovém procesu.

Množí se spekulace a zpravodajci tápou, ale co předcházelo?

Vrchní velitel NATO Philip Breedlove v americkém Kongresu oznámil:

Kreml s Asadem chtějí využít migraci k oslabení evropské jednoty.

Prezident Putin místo posílení letadel však dnes oznámil, že od zítřka naopak síly stahuje. Na koho svedou USA další migraci, která je evidentně vyprovokována bombardováním a terorismem vojsk USA v Libyi, Sýrii, Iráku či Afghanistánu? Chytí se Obama do vlastní pasti? Co zoufalého udělá Pentagon?

 

Mimochodem i další perla v ČT, aby se vyhnuli pochvale Ruska: z kosmodromu Bajkonur úspěšně odstartovala ruská nosná raketa Proton-M, raději hlásí a píší:

 

Evropská sonda vážně nestartovala....
Evropská sonda vážně nestartovala....
 
 

Rubriky: ~ Štítky: ,

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Konvička
před 7 měsíci

Kvapný odchod ruských vojsk dříve, než došlo k výraznějšímu pokroku při dosažení deklarovaného cíle Moskvy v Sýrii - porážky nebo výrazného oslabení Islámského státu - je důkazem toho, že Putinovi v Sýrii evidentně nešlo o boj proti Islámského státu. Jediným reálně splněným úkolem Ruska v Sýrii bylo vzkříšení diktátora Bašára Asada, posílení jeho skomírajícího režimu a etablování ruského vlivu na Blízkém východě. Počet ruských leteckých útoků na pozice Islámského státu v porovnání s útoky na pozice protiasadovské opozice byl minimální, prakticky symbolický. Ruské letecké údery si vyžádaly významný počet obětí z řad civilistů. Prohlášení ruského prezidenta a jeho ministrů o boji proti Islámskému státu byla ryze propagandistická, určená především pro vděčné domácí publikum. Poselstvím pro mezinárodní veřejnost byla demonstrace síly a nových ruských zbraní ve snaze vybojovat zpátky mezinárodní respekt a místo ve „světové“ vládě. Žádný strategický plán pro budoucnost Sýrie Putin neměl, což ukázal i nečekaný ruský úprk ze Sýrie.

..
před 7 měsíci

A nepřipadá vám zvláštní, že Afghánistán (2001 americká intervence „Operace Trvalá svoboda“) Irák (2003 americká intervence „Operace Irácká svoboda“), Libye (2011 vojenská intervence některých zemí NATO „Unified Protector“), Sýrie (2011 neoficiální Operace Fanatičtí islamisté ISIS) a Jemen (2015, dvě vojenské intervence, vedené Saúdskou Arábií „Decisive Storm“a „Restoring Hope“) byly socialistické státy a spojenci socialistického Československa?

Prezident Asad je ze socialistické strany Baas, Saddám Husajn byl taky baasista, i když on byl tedy spíš diktátor a sunnita.

JAKO BY STUDENÁ VÁLKA POKRAČOVALA JINÝMI PROSTŘEDKY?

Seznam socialistických států

Velká libyjská arabská lidová socialistická džamáhíríje - 1969–2011 1969 vojenský převrat Muammara Kaddáfího, vyhlášení Arabské republiky Libye, znárodnění bank, většiny ropných společností a pojišťoven

Irák - ideologie arabský socialismus („ba'athismus“) 1968–2003

Sýrie - ideologie arabský socialismus („ba'athismus“) od 1971

Jemenská lidová demokratická republika Jižní Jemen - V červnu 1969 se do čela státu dostali radikální marxistické křídlo Národně osvobozenecké fronty. Byla přijata nová ústava zavádějící cenzuru a systém vlády jedné strany, bylo provedeno znárodnění a 1. prosince 1970 byl název státu změněn na Jemenská lidová demokratická republika, která byla socialistický stát.

Afghánistán - ideologie marxismus-leninismus (1978–1987) a středový socialismus (1973–1978 a 1987–1992)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_soc...

miras
před 7 měsíci

tak nějak jsem nepostřehl, že by byl ISIS zničen. Takže zpět moloďci - kupředu levá, zpátky ni krok

Sputnik
před 7 měsíci

Uprchlickou vlnu používá Putin jako nástroj “hybridní války” proti Evropě. Vznikají přitom syrské Lidice, Guerniky, Oradoury, Katyně...více než 90 % ruských leteckých úderů nemířilo na cíle spojené s Islámským státem. Pokud si k tomu dohledáte fakta, opravdu to skoro vypadá, že se Putinovi letci zaměřovali speciálně na nemocnice. Jen do loňského října jich zničili dvanáct a zabili přitom desítky doktorů a pacientů. Podle mezinárodního práva jsou přitom útoky na nemocnice válečným zločinem. Čím víc bude totiž Putin bombardovat nemocnice a civilisty, tím víc uprchlíků se vydá na cestu.

Zemanprezident em
před 7 měsíci

Ruské nálety v Sýrii jsou přesné a efektivní, uznává studie NATO
Ruské nálety v Sýrii jsou účinné, a i když tam Moskva nasadila méně letadel než aliance vedená USA, mají její akce proti Islámskému státu a dalším povstaleckým skupinám větší dopad. S odvoláním na důvěrnou analýzu z bruselské centrály NATO o tom informoval německý časopis Focus. Zhruba 40 ruských strojů umístěných v syrské Latákíji zaměřuje až 70 cílů denně. Jejich útoky jsou „přesné a efektivní”, cituje zprávu Focus. Sto osmdesát letadel USA a dalších zemí zaútočí denně jen na dvě desítky pozemních cílů.

Německý časopis fokus jen cituje ruskou propagandu...sice stejne jako vy, ale i tak to uvedu na pravou miru

Ruské letectvo s teroristy v Sýrii nic nezmohlo.Na 4-5 vzletů připadal jeden zabitý terorista.

http://www.rosbalt.ru/piter/2016/03/15/1498030.html

Koumeles
před 7 měsíci

Jen velmi naivní nebo zaujatý člověk může uvěřit něčemu takovému. Ani Gorbačov v roce 1989 takhle nemluvil. Ve skutečnosti žádných strategických cílů dosaženo nebylo. “Islámský stát” absolutně není poražen. Teroristé z dalších islamistických skupin dál drží většinu území, která zabrali a jsou stále plně akceschopní. Palmýra a Rakka – tato symbolická města jsou doposud v rukách radikálů. O jakých mírových procesech můžeme v takové situaci vůbec mluvit?

..
před 7 měsíci

V Rakka je prý pusto a prázdno, většina příslušníků ISIS odešla do Německa jako "uprchlíci"...

Filipika
před 7 měsíci

Člověče, co to plácáte? Logistika a letadla proti Daeš zůstávají, ale to hlavní komando na vyčištění centrální části mizí. A na tom se dohodli i s USA. A pokud logistika zůstává, případný návrat je jednoduchý. Moc koomules nejste.

Me2d
před 7 měsíci

Tak nejspíš reaguje na článek....oslavu ruska nad islamským statem

anabel
před 8 měsíci

2. října 2015 Rusko povede údery v Sýrii tři, čtyři měsíce. Řekl to v pátek předseda zahraničního výboru dolní komory ruského parlamentu Alexej Puškov. „Vždy je riziko, že se tam uvázne, ale v Moskvě se hovoří o operacích, které budou trvat tři, čtyři měsíce,“ řekl Puškov francouzské rozhlasové stanici Europe 1. Na otázku, zda se budou útoky dále stupňovat, odpověděl: „Určitě.“

Zdroj: http://www.lidovky.cz/rusko-slibuje-zesi...

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...