Stydím se za Spartu a Kweukeho. Bude fotbal jako stínohra?

Ač dříve velký fanda, dnes příznivec Sparty Praha, odsuzuji neadekvátní reakce na běžné rýpání a pošťuchování při sporovním zápolení. A dokonce se prý Kweuke rozplakal. Skutečně je to fotbalista? http://www.sparta.cz/img/u/motive-homepage.jpg?v08051525

Vidláku, Pražáku, křupane, hajzle znělo vždy při náruživých sportovních hrách. Straka, bývalý hráč a trenér Sparty ve velkém vápně každého štípal do všech částí těla a jízlivými provokacemi "štengroval" protihráče. Černý, bílý, barevný nebo špinavý, po zápasech se sedlo do hospody a nikdo si nikoho nevšímal, pokud nebyl zloděj, nebo skutečný grázl. Narazily se sudy a ráno byli všichni "zelení" nebo "šediví" kocovinou. A dnes?

Velice lukrativně placená parta hlídačů si udělala byznys a odezírá z úst, kdo jak se vysloví. A tak si uleví anglický či americký fotbalista, tenista nebo někdo jiný  a už ho pronásledují stíny teroristů, kteří číhají za každé uřeknutí a vše je najednou rasismus, nesnášenlivost a vymahači výpalného mají žně.

Jestliže pláčou i fotbalisté Sparty, asi už by měl fotbal ukončit svoji činnost. Mohou nastoupit stíny, hrát stínohru a ...

Na druhé straně skuteční rasisté, skuteční Breivikové, skuteční vrazi, kteří střílí školní děti od USA až po Německo jsou nechytatelní v předstihu, ale až když za nimi jsou desítky mrtvých.

To skutečně nedokážeme odlišit skutečný rasismus od vymahačů výpalného za každou vyslovenou pitomost?

Poslední případ: jak pronásledují úředníky v Lovosicích, když u fotografií pěti spálených lidských těl pod elektrickými dráty titulek zprávy zněl: Jak cikáni v Ústeckém kraji kradli kabel.

ZDE akce Sparty

 

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Sparticka
před 5 roky

No nic odchazim z teto debaty,dostala me ta tragicka zprava o umrti ve Sparte.Doufam ze takove fandy jako je p.Pokorny na Sparte nepotkam.Proste nadavat nekomu do negru,nebo do zasranych prazaku je rozdil.A k panu Jezkovi...ten pisatel mel pravdu.

Petr Pokorný
před 5 roky

Negro je v překladu černoch. Jenomže v USA to začalo jako u nás, kdy cikán není cikán, ale Rom. A cikán je najednou nadávka. Za druhé, je rozdíl nenávidět Ostraváky, Pražáky, Brňáky, nebo černochy a mlátit je tyčema a boxerama? Ale někdo si udělal byznys z práskání každého, kdo vynadá cikánovi nebo černochovi, nebo si z nich udělá legraci. Proto přísně odlišuji plácání, rýpaní a štěkání ve slovních přestřelkách a skutečný rasismus jednoho procenta zrůd.

analni vetrelec
před 5 roky

Boze Jezku ty ho snad pichas,porad ho obhajujes.

Ježek
před 5 roky

pane Spartičko,především,ono slovo rasismus se dnes povýšilo do naprosto jiných dimenzí,než tomu bylo např. před 20 a více lety,pan Pokorný to naprosto správně popsal a Vy jste nic nepochopil.
Bohužel..........

Sparticka
před 5 roky

Bohuzel ja o voze,vy o koze.Ke sportu vse patri,ale rasismus a ubohe nadavky ne.To uz potom povolime i zakerne fauly,rozhodci tam nebude muset byt a karty take zrusime.Dovolil by jste jako deda nadavky na vnuka,ze ma jinou barvu kuze,nebo ze nosi bryle atd.Asi ne co?Jo a na zaver,tolik nasili jako ted za vasi doby taky nebylo.

Petr Pokorný
před 5 roky

Dělal jste nějaký sport? Víte, co se dělo za Vojty, Kvašňáka, Pospíchala, kdy na jednu stranu byl fotbal čestný, ale emoce a házení kameny mezi diváky bylo pravidlem? Třeba v Žebráku jsme utíkali před sprškou kamení (naše áčko) v tehdy zápasech o třetí ligu, nebo Pele (Edson Arantes de Nascimento) byl urážen, aby po zápase se mu celý svět klaněl. Prostě slovní přestřelky a emoce k silově kolektivním sportům patří. Dokonce i ženy se chovají jako.... Ale po zápase se musí vše chovat podle civilních pravidel. Nebo bodyček budete dávat v tramvaji? Něco jiného je zákeřný faul a ohrožení. Tam se musí trestat nekompromisně a tvrdě! Když mě celý život a nejenom mě skutečnému Pražáku nadávají ti, co mě neznají do zasr.. Praž

Petr Pokorný
před 5 roky

Pražáků a hůř, mám vždy chodit na policii? To by těch zbývajících skutečných 200000 Pražáků, kteří žijí slušně, nic jiného nedělalo. A na fotbale jsem prožil dost! Více než dost.

Sparticka
před 5 roky

Pane Pokorny drzte se laskave politiky,vase ubohe vesnicke nazory nas nezajimaji.To vazne chcete,aby fanousek chodil na fotbal s kilem bananu a hazel je na hriste...za Spartu hraje uz i Vietnamec,necha si taky nadavat do sikmookych a budete po nem hazet ryzi.Strkani a nadavani do volu je prece o necem jinem,tady uz jde o rasismus.

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...