Vraťme se opět k identifikaci zločinců, žádá Antl (ČSSD)

Předseda Ústavně-právního výboru Senátu Miroslav Antl  si  myslí, že by bylo vhodné, aby policie registrovala ve statistikách etnických a národnostní původ pachatelů trestných činů.

Je záhadou, proč to stále nejde, když stejné žádá jak Řápková (ODS) , tak většina starostů ohrožených míst. V poslední době se  množí útoky příslušníků romské menšiny, ať už jde o Břeclav, Kladno, Olomouc nebo Tanvald.

Statiky dle etnicity existují i v Británii

„Ani média neuváděla národnostní a etnický původ pachatelů - až v posledním období. Takže krom velice brutálního a neobvyklého útoku mačetami na bezbranné oběti. „Možná bychom se divili, kdyby byly zveřejněny takové statistické kriminologické údaje v ČR, tedy podíl na kriminalitě podle počtu obyvatel, pokud jejich počet vůbec známe. Třeba by to bylo ve prospěch Romů, čemuž moc nevěřím, neboť jinak by s takovými výkazy nebyl problém, ale určitě by to bylo objektivní pro preventivní a další působení,“ dodal senátor Antl. Je nutné, aby byla kriminalita vykazována i podle národnosti a etnika pachatelů, jako je tomu například ve Velké Británii, kde si nedovedou představit, jak by bez přehledu o podílu menšin na celkové kriminalitě s nimi mohli preventivně pracovat,“ uvedl pro ParlamentníListy

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Nikdo nekomentoval.
 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...