Řekněme NE bruselské centralizaci

Ladislav Jakl
Britský premiér David Cameron avízoval, že se za dva roky zasadí za konání referenda o členství Spojeného království v Evropské unii. Na první pohled ta zpráva vypadá jako záblesk rozumu v tupé bruselské šedi. Ale nedejme se splést.

Cameron rozhodně neplánuje vystoupit z EU. Je příliš zadobře s euroestablishmentem. Sleduje přesný opak. Jednak chce potlačit vnitrostranické konkurenty z řad eurokritiků a vzít jim téma. Slibuje referendum až po volbách, pokud je ovšem vyhraje. Tím si navíc své kritiky zavazuje a oni tak musejí překousnout žížalu, tvářit se loyálně a přát Cameronovi vítězství.

A především, Cameron po takových volbách udělá vše, aby případné referendum dopadlo probruselsky a on tím svou vnitrostranickou opozici definitivně zničil. Jeho kritici by v referendu neměli platformu, odkud by svůj boj vedli, protože referendum samo by bylo tlačeno oficiálním vedením konzervativců.

Že tím Cameron vyklidí pole pro kritiky stojící mimo konzervativce (hlavně UKIP), to je téma na samostatnou debatu. Já ale nechci nyní rozvíjet tato teoretizování. Chci zvednout hozenou rukavici. Chci mluvit o České republice.

Takové referendum je třeba vyhlásit u nás. Co nejdříve. Žádná vládní ani parlamentní síla to neudělá. Ti jsou dávno ochočeni. Je třeba vybudovat jinou platformu. A vyhlídky lidí, kterým leze krkem bruselské utahování šroubů, vůbec nejsou bez šancí.

Uvidíme, co udělají dlouhodobí podporovatelé obecného referenda. Pomohou? Nebo se začnou kroutit? Co udělá taková ODS, kterou její šéfové už několik let proti vůli členské základny kormidlují směrem k eurosocialismu? To se uvidí.

V každém případě je načase začít. A to hned. Kdo chce pomoci s přípravou a iniciováním referenda za vystoupení České republiky z Evropské unie, ohlaste se na adrese referendumnebruselu@seznam.cz a napište, co můžete pro věc udělat.

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
apolo
před 3 roky

Kdo vlezl do EU,každému se zhoršily životní podmínky.Ať už Italům,Španělům,Angličanům,všem postkomunistickým státům a v neposlední řadě i Řekům.Pokud nevlezli do EU,nebylo o nich slyšet.Všichni jen hlásili,jak se mají dobře.Jen co vlezli do EU,v tu ránu během roku jsou z nich žebráci a je tam demonstrace a stávka na denním pořádku.Vydělali na tom jen Němci a Francouzi.Jinak jsou všichni ve sračkách.

Petr Pokorný
před 4 roky

Pane Alene, na Pařátu dnes zaručuji vždy informace, které jsou ověřené. O jednání Jakla vím. Tak, jako na internetu nebo v tisku se závažné informace objeví na více místech najednou (bohužel někdy i neověřené), i zde se objevují ty, které já, nebo mí kolegové mohou ověřit. A především, které všichni kolem Pařátu dnes podporují. Vzhledem k tomu, že podrobnosti o této iniciativě nemám, nemohu o ní diskutovat. Pouze vím, že vznikla a na podrobnostech se pracuje. Nehledě k tomu, že nemohu reágovat na informaci, že bychom přišli o nějaké peníze. Nevím o jaké, kde se ta informace vzala a co je to zač. Děkuji za zájem, ale nevím, co je tím myšleno. Promiňte, musel byste napsat podrobněji. Petr Pokorný - majitel domény

Alen
před 4 roky

Pane Pokorný, komentáře se sem píšou, aby se s autorem článku podiskutovalo, nebo ne? Plácnete na stránku něco a pak se pár dní neobjevíte, natož abyste reagoval. To pak není žádná hra :-)))

Pepa
před 4 roky

Autor tohoto článku je snad jakl, jestli jsem pochopil a je tam i mail. Takže je neplatný?

Alen
před 4 roky

Tak si myslíte, že pan Pokorný diskutovat nechce, jen sem dá něco a hotovo? To si lze přečíst i jinde, přeci. Pan Jakl sem ten článek nedal, aby o něm diskutoval. Nějak se v představě pana Pokorného nevyznám.

Alen
před 4 roky

To se nestihne. Copak jste nečetl, že TOP 09 vydalo ultimátum, že pokud neprodleně nedokončíme už zahájený vstup do bankovní unie, tak že vystoupí z koalice? Pokud se to urychleně administrativně dokončí, máte ČR bez peněz a na suchu. A pokud se referendum povede, budeme na nové startovní čáře všichni a s holými zadky.

apolo
před 3 roky

Top 09 z žádné koalice a v žádném případě nevystoupí,neboť jsou to podvodníci a jsou rádi,že tam jsou.Gazdík je obyčejná tlučhuba,tak jako všichni z Topky a LIDEM.

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...