Co by mělo být zítra na titulní straně elitního, seriozního deníku

 

Co bylo vyřčeno dnes s důkazy, aby se občan mohl zorientovat skutečně podle faktů a nikoliv podle zaměstnavatele novin!

 

1)     Zisk českého zemědělství letos meziročně mírně vzroste z loňských 16,4 miliardy na 16,8 miliardy Kč, oznámil Eurostat. Byl by to druhý nejvyšší zisk odvětví od roku 1998, odkdy je statistiky zjišťován.

2)     Díky opatřením minulé vlády (řečeno náměstkem Veleby) čeští zemědělci letos utrží za hlavní komodity až 90 miliard korun, což bude nejvíce od roku 2001. Důkazem zlepšování situace v oboru jsou podle svazu také znovu mírně rostoucí stavy skotu a prasat, zastavil se i pokles salda agrárního zahraničního obchodu. Přitom loni zisk českého zemědělství meziročně klesl téměř o jednu miliardu korun na 16,4 miliardy korun z předloňského historického rekordu 17,4 miliardy Kč.

 

Veleba je lhář, že minulá vláda likviduje zemědělství a proto se stal prezident  Agrární komory senátorem!

 

3)     IZIP odkupuje VZP

 

Takže to asi není tak šílená věc, jak tvrdila Lékařská komora a Kubek…

 

4)     Šetřící budoucí vláda schvaluje rozpočet vyšší o 24 miliard, než navrhovala minulá vláda.

5)     Schvaluje se druhé čtení rozpočtu, Babiš chybí: 900 stran nechce číst.

6)     Přidává se do zemědělství (viz výše to prý potřebuje) a snižuje se na vědu, výzkum, vzdělání.

7)      Zdravotnická část koaliční smlouvy, na které se shodli zástupci ČSSD, ANO a lidovců, je podle prezidenta České lékařské komory dobrá. Z propočtů ministerstva zdravotnictví vyplývá, že kvůli zrušení většiny poplatků přijde zdravotnictví asi o 5,3 miliardy. Pokud má být zrušení poplatků provázáno s nárůstem příjmů resortu, musí parlament schválit ke stejnému datu navýšení pojistného, které za děti či nezaměstnané platí stát. 

8)     Opěvovatel Klementa Gottwalda Komárek dnes píše: atmosféra v klubu ANO fantastická. Trochu mi připomíná revoluční doby z listopadu 1989.

A takto zastřešuje výrok, který už ani lidem nevadí, že je lživý:

9)     Z jasně prokazatelného úsloví, že Klaus nepozná pohledem čisté a špinavé peníze, v boji o Bradáčovou a Lessyho si dovolí elitní (anonymní) detektiv vyslovit: Klaus řekl, že žádné peníze nesmrdí… A lidé to podvědomě přijímají už jako holý fakt. Nedá se bránit.

 

Toto vše je dle novinářů a odborů špatná minulost a dobrá budoucnost. Ač je evidentní jedna lež za druhou, novináři a státní televize pouze papouškují výkřiky, které sice nejsou pravdivé, ale zvyšují čtenost a návštěvnost.

Nezaměstnanost je u nás malá, zemědělství krachuje, zdravotnictví dobré, stačí, aby lidem strhli víc peněz, ale tajně, aby to nebylo vidět, lhát se má, říkají odbory a návrh kvitují. Dokonce chválí, aniž by se pozastavili nad lžemi a absurditou. Jsem zvědav na priority zítřejšího tisku. Určitě to bude hádka Kalousek a Agrofert, ale podstata zase bude jinde. Nebo se mýlím?

 

P.S. jenom perlička z čt.24: všude se kradlo a my to napravíme, říká Faltýnek a Babiš na zprávu kontrolního úřadu. Napravíme to tak, že oproti původně navrhovanému Státnímu rozpočtu tento navýšíme o 24 miliard. Nejsou toto titulky pro čelní strany deníků místo plebejských výkřiků o ničem?

 

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Zeolit
před 3 roky

Odkaz pro toho, kdo to nestihnul:
http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hyd...

Zeolit
před 3 roky

VZP odkupuje IZIP. A je to tak správné. Škoda, že elektronický systém nebyl povinný. Doufám, že nyní, když se už nehovoří, že na počátku stáli dva europoslanci ODS, se občané dožijí zavedení systému, který ušetří miliardy. Díky snadné kontrole! Stát se skutečně ukazuje jako špatný hospodář, náprava věcí trvá neskutečně dlouho a stojí obrovské prostředky.

xx
před 3 roky

V podání státu konat rychleji trvá déle a šetření se prodraží.

Zeolit
před 3 roky

Jsem pro smíšenou ekonomiku podle Samuelsona /můj guru VK by mě vytahal za uši.../. Stát nepovažuji za nepřítele. Jak říkám, s naším "socialistickým zdravotnictvím" jsem v porovnání s tím v USA, docela spokojený /samozřejmě reforma je nutná/. Náklady v USA na zdravotnictví jsou dvojnásobné proti našim. Milióny lidí nejsou/nebyly pojištěny vůbec.

xx
před 3 roky

Příklad jak byrokracie dusí ekonomiku
http://e-svet.e15.cz/it-byznys/microsoft...

xx
před 3 roky

Ani ten současný ? S milióny norem a nařízení, omezení a regulací ?

Nejsem zrovna odborník na zdravotnictví. Ten systém v USA neznám do detailu.

Přesto, namítnu dvě věci - když věda dosáhne nějakého pokroku, např. někdo objeví novou účinnou sloučeninu, její realizaci v lék jde udělat do USA, protože tam k tomu jsou podmínky na rozdíl od ČR. A to něco stojí. Takže není ta nákladnost systému částečně daná např. tímto ?

Jednou mne pracovní povinnost zavála přímo do útrob našeho zdravotnictví. Tam kam se běžný pacient nedostane. Jak IT odborník jsem byl přizván, abych pomohl s nějakým úkolem. Mimoděk jsem se dověděl např. to, že nemocnice nakoupila počítače výrazně dráž, než je běžná cena na trhu, protože to musela nakupovat přes firmu která obchoduje se zdravotnictvím.

Když byl náš syn v nemocnici, řekl nám lékař, že mu máme nakoupit výživu, protože nemocnice smí nakupovat jen přes jedinou firmu která dodává pouze jediný druh, který většina dětí odmítá a ještě jej nakupuje třikrát dráž než kolik stojí na trhu.

Otázka tedy je, co je pravda a co jen iluze. Co zástěrka a co skutečnost.

Do rozpočtů zdravotnictví USA a ČR nevidíme. Faktem ale je, že Havel se raději léčil v Rakousku, Lux odjel za nadějí do USA, atd.

Neutěšujete se náhodou tak trochu obecně zasetými klišé ?

kolik zkušeností máte se zdravotnictvím v zahraničí ?

Jak jsem tu poukazoval na srovnávání HDP, to stejné platí všude.

Nestačí jen porovnávat statistická data, aniž bychom věděli co přesně ta data reprezentují.

Petr Pokorný
před 3 roky

Zde je těžké rozlišovat. Proč? Museli bychom porovnat dostupnost všeobecně a specializaci. Například stále více lidí jezdí do České republiky na operace, opravy chrupu, plastiky... Databáze a následná ošetření na leukémii mají v USA. A paradoxně právě tam Lux zemřel. Na druhou stranu je fakt, že srovnáváme krok s úmrtností s USA, přestože prý jsou na míle ve předu se zdravotnictvím. Máme starosti s důchodci. Tentokrát nebudu obhajovat nic. Má to příliš mnoho neznámých. A bojím se, že ani poctiví odborníci rozlišit nedokáží. Na druhou stranu největší podvody s léky a korupce s lékaři je z USA a Anglie, byť my jsme vnímáni jako nejhorší. Není to paradox?

xx
před 3 roky

Největší neštěstí celé veřejné debaty o čemkoli, je zjednodušování.

Jednou jsem slyšel v rádiu zajímavý rozhovor s jedním biologem. Mluvili tam o umělém oplodnění a jeho úspěšnosti ( 21%). On tam říkal, že to je velmi složitý proces, kterému lidé zatím ne zcela rozumí. Ale mnoho lidí si myslí, že tomu rozumí dokonale.
Příčinou je právě zjednodušování. Už ve škole se vše zjednodušuje, aby to bylo možné vysvětlit. Jenomže pak lidé získávají pocit, že to je vlastně jednoduché a že tomu rozumí. Když se pak ale pustí do praktické realizace, zjistí, že tomu vlastně vůbec nerozumí.

Např. globální oteplování - jednou jsem se bavil s Metelkou na toto téma - nepříliš ochotně mi přiznal, že vlastně o tom jak funguje klimatizace země mají jen rámcovou představu. Neustále mluvil o přesvědčení a konsensu jak nějaký politik a zaklínal se většinou. Důkazy vesměs žádné. Naštěstí pouštět se do nějakých experimentů s klimatizací země je velmi náročné, jinak bychom tu možná už nebyli, protože by se jistě našel nějaký chytrák, co by nabyl dojmu, že tomu už opravdu dobře rozumí a ví jak na to. Pokud by měl štěstí jako ti s IVF (21%), možná bychom i přežili.

A tak je to i s ekonomikou, zdravotnictvím, sociálními vědami a vším dalším.

Politici i lidé si neuvědomují, že společnost ani ekonomika nejsou laboratoř, ani žádný konstantní stroj, kterému když nastavíte parametr A nebo C tak snadno vypočtete výstup D. Takhle společnost ani ekonomika nefungují. Nefunguje tak ani příroda. Jsou to dynamické systémy které svoje vlastnosti v čase dynamicky mění a na změny parametrů reagují pokaždé jinak.

Petr Pokorný
před 3 roky

(To není na Vás) Jenom mě vrtá hlavou, jak lidé a příroda vůbec přežili tolik miliónů let, aniž jim někdo určoval co a jak. Záhada, kterou asi nikdy nikdo nevyřeší.

xx
před 3 roky

Především je velice těžké porovnávat když dojde na realitu.

Je snadné porovnávat vytržená data z kontextu a hledat v čem jsme lepší a pak to vztáhnout na celek. To je dost časté a velmi chybné. Bohužel to většina lidí i politiků tak dělá. Porovnávají se čísla aniž by dotyční věděli co ta čísla znamenají.

Je to stejné jako s tím HDP. Každá se ohání HDP a jeho růstem. Ale když zavedete řeč na význam toho čísla, jen málokdo vám dokáže, že má alespoň tušení co to číslo představuje a z čeho se počítá.

Podle mého soudu, kdybyste v parlamentu odpojil internet a dal poslancům otázku, z čeho se skládá HDP a co vlastně zobrazuje - úspěšnost odpovědí by byla tristní.

Petr Pokorný
před 3 roky

Jenomže v tom je ukryt ďábel. Je odborník politik, nebo se odborník má stát politikem? Kdo vlastně má vést státní instituce a jak je kontrolovat? Bude opozice psát zprávy spravedlivě? Nebude zneužívat vláda státní podniky k vyssávání, když jí poteče do bot na úkor prosperity? Není to předvolební bič na každou vládu, jak korupčně zneužívá peníze ve státních podnicích? A má to vést k zisku, nebo k neziskovému vedení? Těch otazníků je příliš a odpovědí také a dle fanatismu s korupcí to Česká republika dotáhla do 100% dokonalosti, že zde není nasáklý korupcí akorát Cipísek a Krteček s Hurvínkem a i o to byly spory!

Zeolit
před 3 roky

Hergot ta ženská je jako břitva - jsem zvědavý, co plánují s kamarády, kteří odešli z Babišových novin...

Zeolit
před 3 roky

Lenka Zlámalová je na Hyde Parku... Bunga bunga!

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...