Největší uhelný gigant na světě  Peabody Energy vyhlásil bankrot. Jde o dosud nejvážnější úpadek v odvětví, tvrdě zmítaném propadem cen komodit a poptávky.

Neříkali nám západní propagandisté, že ropa zničí Rusko a proto musí mít nejnižší rating? Hádejte, kdo občanům České republiky lže?

Kdo chodí pravidelně na Pařát dnes nebo na Kurzy.cz, musel si všimnout stále častějších dramatických výkyvů cen ropy. A trend se zrychluje, katastrofa v USA se blíží! (Prostě se Rusko hroutí....)

Společnost Schlumberger, největší světový poskytovatel služeb v ropném průmyslu podle tržní hodnoty, se v loňském čtvrtém čtvrtletí propadl do ztráty více než jedné miliardy dolarů.

Blesková zpráva:

Podle pravidelných týdenních statistik společnosti Baker Hughes, která patří mezi přední světové dodavatele těžebního vybavení pro ropný průmysl, počet aktivních vrtů v USA v posledním týdnu pokles o výrazných 20 na celkových 516.

I za to může Putin?  To přece není možné! Ještě před pár dny se smály USA Rusku. A najednou toto?

 

Je úžasné sledovat neuvěřitelně tvrdý souboj tandemu Putin - Nabiullinová se všemi západními soupeři, kteří používají všech prostředků od ekonomických po zločinné, až z toho běhá mráz po zádech.

Zisk z průzkumu a těžby ropy Exxonu se ve třetím kvartále snížil téměř o 80 procent a Chevron bude muset kvůli slabým výsledkům propouštět. Jeho zisk klesl o 64 procent.

Ani ve zlém snu nemohlo napadnout Mc Caina a prezidenta Obamu, že těžbou z břidlic místo akcelerace USA ekonomiky a umazávání dluhů soběstačností ropy a plynu se stane pravý opak!

Je zoufalé, že i mnoho „elitních“ ekonomů  nebere varovné signály jako součást světového ekonomického řádu, ale pouze jako jednotlivé excesy. Zkusme to napravit.


Klesá-li cena ropy, určitě jde nahoru dolar. Drahý dolar je ale pro americkou ekonomiku nebezpečný, protože může poškodit exportní potenciál země, růst výroby a vytvoření nových pracovních příležitostí.

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...