Překvapivě seriozně popsal situaci na ruském trhu v bankovnictví pod správou guvernérky Centrální ruské banky Elviry NabiullinovéOndřej Soukup z Hospodářských novin. 

Katastrofický scénář amerických agentůr, že ruská ekonomika je jeden stupínek před kolapsem, zdá se, opět nevyšla! Alespoň hospodářský vývoj zhroucení se minimálně nekoná a ruský rozvrat se odkládá!

Není dne, aby Rusové Američany nerozpálili do běla. Před pár dny spustili burzu s ropou, teď ve velkém platební karty a vytlačují americkou Visa a MasterCard.

ŠOK! Centrální ruská banka  v zátěžových testech nasadila tyto parametry: cenu ropy na 25 $ za barel při poklesu HDP o 2,4%.

Petersburg:  komoditní burza zahájila obchodování s ropou! Zatím pro malé velkoobchodní prodejce v St. Petersburg International Mercantile Exchange (SPIMEX). A nové kontrakty na ruskou ropu jsou již v rublech nikoliv v dolarech!

Do ulic hlavního města vyjíždí kompletně nový  trolejbus se sadou dieselového generátoru a v nejbližších dnech bude pokračovat v testování s cestujícími na běžných linkách, oznámili výrobci z moskevského závodu Mosgortrans

Odkud začít? Před pár dny se Rusko hroutilo, najednou zase ne, pak zase jo a docela by mě zajímalo, kolik lidí se v tom alespoň přiměřeně vyzná. Tak jak na tom nyní skutečně Rusko je a kdo lže?

Ruský platebním systémem se potýkal se zvláštní (další) šikanou. Ten, kdo si myslí, že čistě ruská platební karta se opozdila kvůli neschopnosti Rusů, hluboce se mýlí.

Jenom upřesnění, toto rozhodnutí se netýká české, ale ruské vlády pro občany Ruska.

Nyní se vytvářejí  velmi závažné události  kolem Ruska. Blíží se dohoda v Rijádu o těžbě ropy, prohlášení ruského ministra financí (o kterém jsme informovali včera), navazující prohlášení guvernérky Nabiullinové a ekonomika Číny.

Jak je na tom ruská ekonomika skutečně v dubnu 2016? Aby bylo jasné, co je autentický úřední text MMF, ruské centrální banky, ruského ministerstva financí bude následný výklad všude odlišen barevně.

A raději hned v úvodu vysvětlím proč.

Možná to ticho je v důsledku makroekonomických dat pozvolna přicházejících z Ruska.

Proamerická média opět píší, že katastrofální situace v Rusku přinutila vládu, aby zažádala banky o zpracování nabídek na koupi státních podílů v ropné společnosti Bašňěfť, těžaři diamantů Alrosa a bance VTB. Více na: http://zpravy.e15.cz/zahranicni/ekonomika/rusko-je-pod-tlakem-chce-privatizovat-statni-podily-za-148-miliard-1279955#utm_source=zpravy&utm_medium=selfpromo&utm_campaign=e15rss#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylinkA že prý je Rusko pod obrovským tlakem.

Za měsíc o deset rublů! Přes sankce, přes výhružný rating a lživá masmédia, jak se Rusko hroutí! Samozřejmě nyní média opět mohutně... Mlčí a mlží!

Ta ruská krize, při které jí daly "světové americké agentury" přísně podřízené Washingtonu jako Standard & Poor's, Moody's znaménko "ještě pár dnů a zhroutí se jak banánová republika" si zase utírají nos... 

Ne a ne a ne se to Rusko zhroutit. A stačí se podívat na posměšky, jak Rusko zlatem zničí dolar, když prý nemá žádnou hodnotu. To netvrdil prosím Pařát dnes, ale super experti Wall Streetu a prounijní hvězdy kolem Kalouska.

 Přestože to za žádnou cenu nechtějí USA přiznat a vůdcové amerických ambasád drží mainstreamy pod krkem, den ode dne je stále víc jasno, že režie je v rukách Ruska a Putina a USA šílí!

Co lepšího si Rusové mohli přát?  Kdyby Rusové blokovali dovoz a zvedali uměle cla, měli by těžké problémy s WTO (World Trade Organization). Ale embargo dementů z Bruselu a Washingtonu nahrálo Rusům do karet.

Zdá se, že zatímco západ je zahleděn do sebe a vynáší svoje výrobky až do nebes a o Rusku se stále hovoří jako o území neandrtálců a prvobytně pospolné společnosti, v tichosti se připravuje další ohrožení nejvyspělejší techniky, na které si západ tak zakládal: firma "Bajkal Electronics" na začátku roku 2016  zaháji komerční produkci procesoru Baikal-T1.

 

Ač se mnozí smáli "Putinově propagandě", další posun v ruské soběstačnosti a konkurenci USA je potvrzen i hlásnou troubou proamerické státní televize!

Hned úvodem: ruská ekonomika není v plusu, ale tempo za třetí kvartál nabírá mezikvartálně dramatické zvýšení (pozor, mezikvartálně, protože západ bude poukazovat meziročně - to v antikampani zabírá) a to znamená, že ač cena ropy je stále níž, vše táhne průmysl a dokonce těžba!

„Jelikož sankce západních zemí začaly ztrácet svůj účinek, VTB Bank ve třetím čtvrtletí hravě překonala odhady zisku. Přežili jsme první šok sankcí, nyní jsme si na ně už zvykli.


New York, prosinec 03, 2015 - Mezinárodní ratingová agentura Moody’s změnila prognózu úvěrového ratingu státních dluhopisů Ruska ze „záporné“ na „stabilní“ a potvrdila rating na úrovni Ba1.

 

Je úžasné sledovat neuvěřitelně tvrdý souboj tandemu Putin - Nabiullinová se všemi západními soupeři, kteří používají všech prostředků od ekonomických po zločinné, až z toho běhá mráz po zádech.

Komentáře k vývoji ekonomik jsou občas zmatené, ale k ruské je to  komiks propojený s Fatou Morganou. (Novinářskou)

Normálně by si člověk myslel, že když už sankce, tak poškodíme toho, na koho sankce uvalíme. A "vono né, to je přece po Americku vopačně"....

Rád bych osobně upozornil čtenáře na zajímavé věci, kterých si skoro nikdo nevšimne ani z expertů a  které přitom předcházejí ukazatele za rok, či dva.  Petr Pokorný


I při ceně 50 dolarů za barel ruská vláda, která se ve státních příjmech z poloviny spoléhá na výnosy z prodeje ropy a plynu, je schopná sestavit rozpočet.


Lada Vesta
Lada Vesta

Tomáš Andrejčák |

S novou Vestou má AutoVaz veľké plány. Má sa stať jednotkou na ruskom trhu. A je vlastne prvou Ladou, navrhnutou kompletne ruskými dizajnérmi a inžiniermi za použitia ruskej techniky.

Jistě, nominace na tento post občas mívá nádech populismu, kamarádství. Ale tentokrát lze s naprostou jistotou  nad zmanipulováním silně pochybovat.

V září musíme zveřejnit pravidla a tarify platebního systému — banky už na ně čekají. V současné době se už tarify platebního systému Mir dostaly do závěrečné etapy schvalování", řekl Komlev.

Publikováno 13.03.2013

6. guvernérka ruské centrální banky Nabiullinová
 guvernérka ruské centrální banky Nabiullinová

Do funkce guvernéra Ruské centrální banky jmenoval včera ruský prezident Vladimir Putin šéfku svých ekonomických poradců Elviru Nabiullinovou.

 

V záplavě fantasmagorických zpráv mnozí přehlédnou faktické, důležité údaje: touto dobou při poloviční ceně za ropu a plyn, mělo být Rusko na kolenou. Byli tací, kteří to odmítali jako blábol a podraz, ale když si stály americké ratingové agentury za svým...

De-dolarizace je spuštěna! 1. dubna 2015 a není to Apríl!

 

31.3.2015      den, který bude v dějinách našich dětí a vnoučat.

31.3.2015        den, kdy po dvousetleté nadvládě dolaru se mění svět

Americká společnost ExxonMobil zhodnotila své maximálně možné ztráty kvůli pozastavení společných projektů s Rosněftí na konci r. 2014 na jednu miliardu USD.


30.ledna 2015

Všechny ekonomické servry v extázi. Od Patria Online po Bloombergy. Co se to vlastně děje v Rusku? Guvernérka centrální banky Elvira Nabiullinová tvrdí, že drama už nehrozí. Kdo se zbláznil? Nebo se teprve zblázní….?

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...